Transport Administrative Clerk

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 10.12.2019
    Scurta descriere a companiei

    Being part of FM

    We believe in mutual commitment! All our employees join their efforts, skills and motivation to achieve the group’s objectives. Our goal is to move forward together and with that in mind, we strive to enrich your technical and managerial expertise through integration, training and individual development programmes. Conscious of each and everyone’s contribution, we have implemented an individual and operational bonus that rewards performance.

    Cerinte

    -Studii medii / superioare
    -Proactivitate
    -Organizare
    -Spirit de echipa
    -Abilitati foarte bune de comunicare – in relatia cu soferii, companiile de transport, reprezentanții clienților și colegii de la departamentul de transport și din alte departamente
    -Entuziasm si dorinta de munca
    -Abilitati de utilizare MsOffice (Excel, Word si Power Point)
    -Engleza - nivel mediu (scris si conversational)

    Responsabilitati

    -Receptioneaza facturile de transport emise de catre colaboratorii FM Romania
    -Verifica existenta tuturor documentelor de transport, verifica corectitudinea facturii si concordanta sumelor cu inregistrarile, cu contractul sau comanda de transport
    -Inregistreaza in sistemul de transport toate facturile cu documentele aferente
    -Contacteza colaboratorii pentru obtinerea documentelor de transport si se asigura ca aceste documente se recupereaza in termenul agreat
    -Raporteaza situatiile documentelor si se asigura ca informatiile sa ajunga la cei implicati
    -Scaneaza si arhiveaza documentele de transport aferente tuturor inregistrarilor
    -Asigura un standard de calitate adecvat al cooperarii sale cu alti angajati FM

    Alte informatii

    -Program de lucru: Luni - Vineri 9:00 - 17:15
    -salariu de baza + bonus de performanta
    -tichete de masa 15 RON
    -24 zile de concediu/an
    -prime si zile libere pentru diverse evenimente in familie
    -prima de fidelitate
    -abonament medical
    -card bauturi calde