Inginer Verificator Bucuresti

This job is no longer active!

View all jobs PPC Energy Services active

View all jobs Inginer Verificator Bucuresti active on Hipo.ro

View all jobs Engineering active on Hipo.ro

Employer: PPC Energy Services
Domain:
  • Engineering
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 26.02.2020
    Remote work: On-site
    Short company description

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Requirements

    Nivel de studii necesare:
    Studii medii sau scoala profesionala in domeniul electric
    Studii superioare in domeniul energetic/ tehnic

    Abilități/ competențe personale:
    Dispus sa rezolve problemele aparute intr-un mod cat mai rapid si usor;
    Demonstreaza o abilitate exceptionala de a face multiple activitati intr-un mediu cu un ritm rapid
    Sa inteleaga si sa aplice metodologia Agile pentru a iesi dintr-un impas;
    Dispus sa rezolve problemele aparute intr-un mod facil;
    Abilitati bune de comunicare in situatii tensionate

    Responsibilities

    Responsabilitati:
    Executa verificarea contoarelor de inductie, statice si electronice monofazate si trifazate in montaj direct, semi-direct sau indirect;
    Identifica orice inadvertenta privind securizarea grupurilor de masura intocmind cu maxima responsabilitate documentele specifice;
    Executa remedieri de complexitate redusa privind grupurile de masura in montaj direct depistate cu neconformitati, de exemplu: inlocuire contoare defecte, succesiune inversa, alimentare modem telecitire, etc ;
    Executa ODL in termenele SLA pentru evitarea penalizarilor;
    Executa sesizarile venite pe canalele deschise (STOP FRAUD, Sesizari Masura, etc)
    Gestioneaza cu maxima responsabilitate materialele din dotare
    Opereaza in sistemul informatic, ordinele de lucru executate zilnic, incarcand sigiliile montate pe Grupul de Masura.

    Other info

    Beneficii:
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Zi de naștere, Ziua Energeticianului);
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră.

    Ce altceva trebuie să știți?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    E-Distribuție Muntenia
    E-Distribuție Muntenia este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Banat și E-Distribuție Dobrogea. Compania gestionează rețeaua electrică din București și județele Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    Applying to this job ad you give your consent for your information to be processed by PPC Energy Services.
    Please read the Personal Data Processing Policy, PPC Energy Services >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (119)