Specialist salarizare si administrare personal

Angajator: ELIT România
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 07.12.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate
    - Curs de specializare in resurse umane / inspector personal - avantaj·
    - Cunoştinte generale de legislaţia muncii şi cazuistică referitoare la întocmirea şi păstrarea documentelor de evidenţă a personalului şi la salarizare;
    - Experienta minim 3 ani ( salarizare si administrare de personal);
    - Cunostinte bune Microsoft Office – Outlook, Word, Excel;
    - Experienta in lucrul cu un soft de salarizare si administrare personal – obligatoriu;
    - Abilitati foarte bune de comunicare;
    - Capacitate de analiză şi sinteză, atentie distributiva;
    - Capacitate de lucru cu termene limita.

    Responsabilitati

    Administrare personal:

    - Administrarea dosarelor de personal de la angajare până la încetarea contractelor, întocmirea tuturor documentelor și efectuarea înregistrărilor necesare pe durata executării contractului de muncă.

    Salarizare:
    - Calculul salariilor, în baza informaţiilor conţinute de contractele individuale de muncă, a pontajelor lunare si a schemelor de bonusare;
    - Operarea in aplicatia software a modificarilor referitoare la salarii, bonusuri, concedii de odihna si medicale, angajari si incetari de contracte de munca si derularea procesului de salarizare
    - Întocmirea rapoartelor privind concediile de odihnă efectuate;
    - Întocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concedii şi indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate.
    - Monitorilzarea si implementarea permanenta a schimbarilor legislative din domeniu
    - Transmiterea in REVISAL a tuturor modificarilor contractuale in termenele specificate de legislatie;
    - Furnizarea de informatii si documente solicitate de angajati.
    - Declaratia 112 – verificare inainte de a fi depusa

    Postul este disponibil in sediul nostru central din Str. Italia nr 1-7, Chiajna, 077040, Ilfov.

    Program de lucru normal de luni pana vineri intre 09:00 - 18:00 sau 08:00 - 17:00.

    Se asigura transport la si de la Metrou Preciziei.

    Avem posibilitatea de a asigura transport si in afara orelor de program ale microbuzului.