Next Level Frontend Web Developer with VueJS

Angajator: UPDIVISION
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.12.2019
    Scurta descriere a companiei

    We develop apps that can turn into beautiful unicorns.

    Started in 2010, UPDIVISION is a software development company that keeps on growing. We're a diverse team of brilliant programmers and creative makers. Together we take ideas and turn them into mobile and web apps that disrupt entire industries.

    We know how to deliver globally (4 continents & 12 countries so far) and we are always at the cutting edge of technology

    Cerinte

    UPDIVISION angajeaza acum Frontend Web Developer. Va lucra in principal cu Vue.js, dar nu ii va fi frica nici de munca old school: HTML5 si CSS3.

    E genul care nu se lasa pana cand aplicatiile nu arata grozav si are un cuvant greu de spus atunci cand vine vorba de user experience. Proiectele sunt variate si complexe. Lucram numai cu clienti care vor sa schimbe lumea, clienti din Silicon Valley, Australia si Marea Britanie.

    Cum trebuie sa fii ca om:
    - Atent la detalii
    - Sa iti placa sa gasesti solutii impreuna cu colegii
    - Sa fii fun:)

    Ce trebuie sa stii ca frontend web developer:
    - Experienta minimum 2 ani
    - Cunostinte medii de VueJS
    - Cunostinte medii de , JSON si AJAX
    - Experienta cu Bootstrap 4
    - Experienta in construirea interfetelor responsive
    - Cunostinte medii HTML5 si CSS3
    - Experienta cu un tool de versionare precum Git sau SVN
    - Cunostinte medii de on-page SEO
    - Limba engleza nivel mediu

    Este un plus daca ai experienta cu:
    - Package managers precum Npm sau Yarn
    - Module bundlers precum Gulp si Webpack
    - ECMA Script
    - API-uri, requesturi asincrone

    Responsabilitati

    - Programezi interfete user-friendly
    - Optimizezi aplicatii pentru scalabilitate si viteza
    - Scrii cod curat si comentat
    - Faci research pentru cele mai bune solutii tehnice
    - Te consulti cu directorul tehnic si echipa pentru a implementa cele mai bune solutii
    - Respecti deadline-urile pe care le-ai setat singur
    - Participi la SCRUM meetings

    Avantaje:
    - Salariu pe masura cunostintelor, adica iti oferim cat meriti; plus ca la noi se platesc orele suplimentare
    - Mediu de lucru fain, fara reguli absurde, colegi tineri si deschisi la minte.
    - Vei avea ocazia sa lucrezi direct cu unii dintre cei mai inteligenti oameni de pe 4 continente
    - Locatie centrala si cool (birouri intre statiile de metrou Universitate si Piata Romana)
    - Program ultra-flexibil