Responsabil Logistica Gestiune

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Responsabil Logistica Gestiune active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 19.12.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Vrei sa fii parte din povestea Teilor?
    Cautam un coleg pentru departamentul de logistica – gestiune care sa completeze super echipa! Scopul principal al postului este gestiunea fizica si scriptica a stocului din depozitul Teilor.
    Daca esti:
    O persoana organizata, atenta la detalii cu initiativa si proactivitate;
    Rezistent la stres si efort fizic si ai, bineinteles atentie distributiva;

    Vino sa ne cunoastem!

    Ai:
    Cunostinte operare PC si pachet office; Experienta in operare sistem stocuri constituie un avantaj;
    Cunostinte in legea Gestiunii nr.22/1969 constituie un avantaj;
    Experienta in domeniu constituie un avantaj;
    Aptitudini generale de invatare, comunicare, calcul si lucrul cu documentele;
    Ținută profesională (fizica și morala) ireproșabila;
    Studii medii;

    Responsabilitati

    Organizarea activitatilor de gestiune: receptii, intrari/iesiri, stocuri, transferuri, livrari, retururi;
    Organizarea spatiilor din gestiune in vederea depozitarii si pastrarii in buna stare a produselor,precum si optimizarea fluxului de depozitare; Vei amenaja si intretine locurile de primire si livrare a produselor;
    Verificarea datelor inscrise in documentele de insotire a marfurilor care intra sau ies din depozit (aviz de expeditie,factura fiscala, bon de consum etc.); Vei raspunde de: acuratetea inregistrarilor in stoc si de calitatea raportarilor si a informatiilor
    Participarea activ la inventarierea marfurilor si efectuarea propriul inventar al gestiunii ori de cate ori vei considera ca este necesar; Verificarea / eliberarea produselor receptionate conform cu documentele justificative;
    Asigurarea unei bune functionari a operatiunilor de gestiune si a documentelor;Asigura gestiunea fizica si scriptica a stocului de marfa, precum si miscarea stocurilor;
    Pregateste comenzile si coletele pentru expediere conform solicitarilor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Bonusuri de performanta;
    Acces gratuit la biblioteca interna Teilor;
    Instruiri si training-uri conform planului de formare si bugetului alocat pe departament;
    Lucrul intr-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o cariera in cadrul unei echipe tinere și puternice.

    Prin transmiterea CV-ului dvs. sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal necesare desfășurării procesului de recrutare desfășurat în conformitate cu art. 6 par. 1 lit. un regulament (UE) 2016/679 al Parlamentului European și al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecția persoanelor în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal