PHP Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renania active.

Vezi toate job-urile PHP Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Renania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 10.01.2020

    Cu o istorie de peste 20 ani, Renania este lider in domeniul protectiei muncii si sanatatii. La Renania oferim companiilor partenere si utilizatorilor finali setul complet de solutii, produse si servicii adecvate pentru a proteja viata la lucru, in spitale, in medii cu risc sporit sau in activitatile domestice, de zi cu zi. Rezultatele spun cat esti de bun! Ne plac oamenii motivati, cu focus pe rezultate si initiativa. Apreciem instinctul antreprenorial, gandirea de tip outside the box, abilitatea de a lua decizii inspirate in timp real si si orientarea spre solutie. Pentru cei al caror profil confirma acest gen de vocatie pentru leadership, Renania e mediul potrivit pentru a face performanta. Cititi pe profilul Hipo al companiei descrierea posturilor disponibile in acest moment sau trimiteti cv-ul in atentia colegilor de la Resurse Umane: cariere@renania.ro . Candidatura este selectata in functie de rezultatele obtinute la job-urile anterioare, de optiunile pentru un post, de profil si de numarul de pozitii disponibile.

    Cerinte

    Experienta in dezvoltarea de site-uri/magazine online sau aplicatii cu PHP si MySQL
    Cunostinte HTML/HTML5, CSS/CSS3, , Android Studio
    Cunostinte de programare OpenCart
    Capacitate de autodezvoltare si disponibilitatea de a invata tehnologii noi
    Limba Engleza la nivel mediu
    Foarte bune abilitati de comunicare
    Munca in echipa - lucreaza impreuna cu membrii echipei pentru a identifica potentialele blocaje; intelege sarcina de echipa si planurile de executie a proiectului.
    Atentie la detalii - capacitatea de a urmari si de a solutiona problemele detaliate.
    Multitasking - trebuie sa fie capabil de a actiona pe mai multe fronturi in cadrul proiectului.
    Creativitate in rezolvarea problemelor - propunerea de noi solutii in situatii de “fara iesire“.
    Documentatia - capacitatea de a documenta actiunile pe toata durata de viata a proiectului.
    Abilitati analitice - capacitatea de a analiza si a propune optimizari ale proceselor in cadrul proiectelor existente.
    Cunostinte minime necesare:
    Cunostinte bune de SQL si PHP;
    Cunostinte utilizare PC (MS Office – Word, Excell) - nivel mediu;
    Limba engleza-nivel mediu;

    Responsabilitati

    Atributiile postului:
    Dezvoltarea de module noi pentru magazinul on line al companiei;
    Dezvolta si modifica solutiile software in conformitate cu specificatiile de realizare;
    Intretine aplicatiile software existente;
    Participa la proiectarea specificatiilor pentru aplicatii si a documentatiei aplicatiilor, dezvolta si testeaza aplicatiile, identifica erorile tehnice si de functionare ale acestora, emite si implementeaza eficient solutii;
    Extrage si prelucreaza date din sistemele informatice;
    Introduce si actualizeaza datele de identificare si adresele clientilor noi si existenti, in sistemele informatice;
    Raporteaza saptamanal informatii legate de activitatea zilnica catre Managerul Departamentului

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid