IT Support Project Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regina Maria active.

Vezi toate job-urile IT Support Project Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Regina Maria
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.12.2019

    Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

    - asumarea raspunderii pentru actiunile lor
    - cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
    - comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
    - sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
    - acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Reteaua privata de sanatate Regina Maria are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si consideratia lor fata de pacient. Prin urmare, ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care, prin munca si comportament, sa demonstreze si sa promoveze valorile Regina Maria.

    Vrem sa faci parte din echipa noastra daca:

    •Iti asumi raspunderea pentru actiunile tale;
    •Cultivi calitatea si vii cu solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
    •Comunici deschis si incurajezi dezvoltarea unei relatii de incredere intre tine si colegi;
    •Sustii si te implici in atingerea obiectivelor de echipa;
    •Oferi si accepti cu deschidere feedback constructiv.

    Minim 3 ani experienta in domeniul furnizarii de suport IT;
    Experienta in administrarea bazelor de date - reprezinta un plus cunoasterea  Microsoft SQL;
    Experienta in administrarea aplicatiei Microsoft CRM reprezinta un plus;
    Experienta in suportul sistemelor contabile sau medicale reprezinta un plus;

    Responsabilitati

    Acest rol in Regina Maria se ocupa de:

    Suport in implementarea proiectelor conform calendarelor de proiect;
    Coordonarea membrilor echipei de proiect pentru asigurarea unei bune puneri in aplicare;
    Actualizarea periodica a status-ului pe fiecare dintre proiecte;
    Verificarea conformitatii dintre specificatiile proiectului si sarcinile dezvoltatorilor;
    Urmarirea statusului pe procesul de rezolvare a problemelor si daca este necesar sa intervina pana la rezolvare;
    Dezvoltarea specificatiilor si customizarea aplicatiilor conform cu nevoile de business;
    Monitorizarea implementarii proiectelor pentru a preveni proactiv erorile de functionare ale sistemelor informatice;
    Gestionarea mecanismelor de back-up periodic al datelor electronice;
    Colaborarea cu furnizorii si asigurarea respectarii termenelor agreate.

    Ce oferim?

    Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
    Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale;
    Zile libere platite in plus fata de cele 21 standard;
    Bonuri de masa de 15 lei fiecare;
    Abonament medical la serviciile REGINA MARIA;
    Discounturi la parteneri externi.

    Descrierea companiei

    Rețeaua de sănătate REGINA MARIA și-a câștigat poziția de lider pe piața medicală românească, prin calitatea serviciilor oferite și prin grija permanentă, manifestate atât în interiorul companiei, față de angajați, cât și în exterior, față de pacienți și parteneri. Astăzi, la 23 de ani de la înființare, REGINA MARIA înseamnă spitale și maternități recunoscute și acreditate internațional, policlinici multidisciplinare, centre de excelență în tratarea celor mai complicate patologii, laborator de analize cu eticheta Roche Diagnostic și cu o rețea de peste 30 de puncte de recoltare, centre de imagistică dotate cu echipamente de ultimă generație, centre de training pentru medici, o academie pentru asistenții medicali debutanți, precum și primul program integrat de chirurgie minim invazivă și robotică din România. REGINA MARIA, în câteva cifre: peste 180 de clinici partenere în toată țara, peste 22.000 de nașteri, peste 2.200.000 de pacienți tratați, peste 430.000 de abonamente medicale corporate și aproximativ 6.000 de angajați și medici colaboratori