Marketing Junior Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Darwin active.

Vezi toate job-urile Marketing Junior Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Darwin
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.11.2019
    Remote work: On-site

    Despre Darwin

    Ne-am lansat în martie 2013, în Republica Moldova pentru a colora piața de electronice cu emoție, stil și creativitate. Acum ne lansăm și în România.

    Scopul nostru este să dăruim fiecărui client o experiență deosebită în lumea digitală. Noi îl ajutăm să aleagă dispozitivul perfect pentru el, facem TEST DRIVE-uri și explicăm fără propoziții subordonate.

    Ce responsabilități vei avea?

    • Advertising:

      • coordonarea activității cu partenerii și furnizorii (OOH, Radio, TV.)
      • analiza promoțiilor curente ale concurenților
      • planificarea și organizarea promoțiilor
      • pregătirea rapoartelor media POSM, OOH, etc
      • analiza consumatorilor
      • pregătirea Media Planurilor pentru deschideri, inclusiv POSM&Events
     • Merchandising:
      • pregătirea MP pentru campaniile promo (coordonare tipar, repartizare, montare etc.)
      • monitorizarea și suplimentarea stocurilor de materiale de marketing (uniforme, ecusoane, baloane, bomboane, pungi, cărți de vizită, gift carduri, suporturi, etc)
      • colectarea și repartizarea solicitărilor de marketing de la magazine
      • efectuarea vizitelor regulate în magazine și verificarea respectării procedurii de merchandising
      • întocmirea și expedierea rapoartelor foto pe materiale POSM
      • implementarea și actualizarea regulată a procedurii de merchandising
      • organizarea decorului sezonier
    • PR&Events:
      • monitorizarea conturilor companiei pe rețelele de socializare: Facebook, Instagram
      • organizarea acțiunilor și evenimentelor de PR
      • stabilirea relațiilor cu influencerii din domeniu
      • crearea imaginii pozitive a brandului
      • monitorizarea acțiunilor de promovare și PR a concurenților
    Ce aptitudini îți sunt necesare?

    • Abilități puternice de organizare și gestionare a timpului
    • Planificare și executare în condiții de multitasking
    • Orientare spre rezultat și atitudine pro-activă
    • Abilități excelente de comunicare și relații interpersonale
    • Capacitatea de a lucra autonom și în cadrul unei echipe

    Care sunt cerintele?

    • Experiență de minim 1 an pe o poziție similară
    • Pasiune pentru tehnologii și inovații din domeniu
    • Dorința și ambiția de a evolua în cadrul companiei
    • Studii superioare în Marketing/ Business Administrare / Management
    • Cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj

    Iar noi te vom răsplăti cu:
    • salariu competitiv care îți răsplătește performanța
    • un pachet de beneficii gândit pentru confortul tău
    • programe de dezvoltare profesională
    • un sistem de management modern
    • o echipă profesionistă și un mediu de lucru plăcut
    Dacă ai simțit că este despre și pentru tine, expediază-ne CV-ul tău.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (148)