Agent collection Credex IFN

Angajator: ALTEX Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Voluntari
  • Actualizat la: 13.11.2019

    Altex Romania reprezinta poate cel mai bun exemplu de antreprenoriat de succes din tara noastra. In peste 25 de ani de provocari si adaptari la schimbarile mediului de afaceri, Altex a trecut de la un business local de import de televizoare la liderul pietei romanesti de retail. Cum? Avand mereu o relatie buna cu clientul si adaptand infrastructura, astfel incat sa corespunda exigentelor retailului romanesc.

    Inca de la infiintare, compania Altex si-a propus sa ofere produse de calitate adecvate nevoilor consumatorilor si solutii de finantare acesibile.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Orientare către obtinerea rezultatelor şi rezolvarea problemelor, capacitate de efectuare a activitatilor de rutina
    • Excelente abilitaţi de comunicare şi negociere
    • Abilitati bune de operare PC (Microsoft Office)
    • Atentie la detalii, gandire logica, responsabilitate pentru activitatea desfasurata
    • Spirit de echipa, atitudine pozitiva
    • Disponibilitate pentru a lucra în ture si/sau in zilele de weekend

    Responsabilitati

    • Contactarea clientilor restantieri in vederea recuperarii sumele datorate in conformitate cu procedurile interne
    • Negocierea termenelor de plata pentru sumele restante ale clientilor contactati si inregistrarea promisiunilor de plata obtinute
    • Colaborarea cu departamentul Operatiuni/Financiar in vederea alocarii sumelor achitate de catre clienti
    • Realizarea si trimiterea de e-mailuri, mesaje text (SMS) si/sau scrisori la solicitarea clientilor
    • Verificarea veridicitatii si corectitudinii informatiilor introduse in sistemele utilizate, baze de date, etc

    Credex IFN este o companie de credite de consum, cu capital 100% romanesc, infiintata in cursul anului 2018. Parte a grupului ALTEX Romania, alaturi de alte companii ce activeaza in domeniul serviciilor financiare (Credex Broker, Credex Pay, Phyre Romania), Credex IFN ofera o gama larga de produse de creditare, punand la dispozitia clientilor sai sisteme de finantare flexibile, perfect adaptate nevoilor lor.
    Cu un colectiv tanar si entuziast ne dorim sa ajungem un jucator de top pe piata creditelor de retail din Romania.