Contabil de Gestiune 3000 - 3500 lei NET

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil de Gestiune 3000 - 3500 lei NET active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.12.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, companie multinationala specializata in procesarea si comercializarea semintelor pentru cultura mare, recrutam Contabil cu reale cunostinte in domeniu.

    Cerinte:

    Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil contabil (reprezinta un avantaj specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune);
    Minim 3 ani experienta in contabilitate de gestiune/productie;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
    Cunostinte AVANSATE de Excel;
    Bune abilitati de relationare, analiza si planificare.

    Responsabilitati

    Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil;
    Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de Gestiune;
    Inregistrarea documentelor contabile pe centre de cost;
    Inregistrarea achizitiilor, a livrarilor, a stocurilor, a altor cheltuieli in legatura cu activitatea de productie astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale;
    Inregistrarea intocmai si la timp a receptiilor de marfa si precizarea preturilor pentru livrari/achizitii;
    Mentinerea evidentei si inregistrarea productiei in curs precum si a productiei de produse finite pe articole, precum si a altor cheltuieli, astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale;
    Verifica descarcarile de gestiune cu tabela de costuri pe fiecare articol si inregistrarea pe conturile de cheltuieli aferente;
    Participa la inchiderea lunara, trimestriala si anuala a conturilor si la inspectii fiscale.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (124)