Coordonator Tehnicieni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bergerat Monnoyeur active.

Vezi toate job-urile Coordonator Tehnicieni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Bergerat Monnoyeur
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 18.03.2020

    Bergerat Monnoyeur, dealerul exclusiv al marcii Caterpillar®, asigura vanzarea, inchirierea, intretinerea si reparatiile pentru o gama completa de utilaje pentru constructii, cariere si balastiere, industrie, etc. Prezent atat in Romania cat si in Franta, Belgia, Polonia, Luxemburg si Algeria, Bergerat Monnoyeur ofera perspective multiple de evolutie in diferite domenii de activitate.
    Sediul Bergerat Monnoyeur Romania se afla la Mogosoaia (in apropiere de Bucuresti), insa activitatea noastra se intinde pe intreg teritoriul tarii. Astfel, aproape jumatate din personalul nostru isi desfasoara activitatea in afara sediului central: responsabili comerciali, mecanici, personal administrativ.
    Bergerat Monnoyeur dezvolta o politica sociala fondata pe valori umaniste si pe preocuparea constanta pentru performanta si modernitate. Profesionistii pasionati de domeniul tehnic gasesc aici posibilitati importante de evolutie profesionala ca recunoastere a angajamentului si motivatiei lor.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice – profil mecanic sau electric

    Experienta de minim 3 ani in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole, al autovehiculelor sau in domenii conexe

    Experienta in urmatoarele activitati: service, mecanizare, intocmire/ ofertare devize de lucrari, facturare clienti, receptie, corespondenta clienti; lucrul cu documentatia tehnica

    Cunostinte:

    Utilaje de constructii/ masini

    Bune cunostinte tehnice generale

    Cunostinte operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor)

    Cunosterea limbii engleze

    Abilitati de comunicare si relationare

    Spirit comercial si de echipa

    Capacitate organizatorica

    Profil:

    Atitudine puternic pro-activa

    Ordonat, metodic si riguros

    Seriozitate si corectitudine profesionala; adaptabilitate si disponibilitate

    Responsabilitate si preocupare pentru rentabilitate

    Responsabilitati

    Organizeaza si coordoneaza tehnic si administrativ activitatea echipei de depanaj - interventii exterioare (tehnicieni si experti diagnostic)

    Planifica interventiile service exterioare, desemnand misiunile tehnicienilor dintr-un sector geografic definit

    Gestioneaza conditiile tehnice si financiare ale interventiei service: cotatii, oferta pret, facturare si urmarire plata

    Asigura disponibilitatea resurselor umane si materiale necesare interventiei (personal, piese de schimb)

    Supervizeaza calitatea interventiilor exterioare: promptitudine, respectare programarilor de mentenanta, reducere costuri, aplicare reguli de functionare (angajamente contractuale, facturare, securitatea muncii)

    Contribuie la buna desfasurare a interventiilor tehnice dificile

    Transmite pre-diagnosticul catre mecanicii interventii exterioare

    Aproba in prima instanta cererile de garantie si le agreeaza cu responsabilul garantii

    Valideaza (sau dupa caz intocmeste) devizul pentru clienti, intocmit de corespondent service

    Cauta piese de schimb si informatii tehnice in sistemul informatic

    Asigura relatia cu clientii: asculta, consiliaza si informeaza clientii

    Isi actualizeaza permanent cunostintele privind gama de utilaje

    Informeaza si dialogheaza cu Responsabilii Comerciali Service

    Anima zilnic echipa de depanaj: motiveaza, asculta, gestioneaza conflicte

    Promoveaza un climat social favorabil, mentinand un spirit de echipa si de responsabilitate permanent

    Alte informatii

    Ce iti oferim?

    Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește
    Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări
    Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime
    Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop.

    Cluj Napoca,