ACCOUNTANT & FINANCIAL CONTROLLER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Morgan Sol active.

Vezi toate job-urile ACCOUNTANT & FINANCIAL CONTROLLER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • Altele
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.01.2020

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    Ce persoana cautam?
    Sunteti candidatul ideal daca aveti:

    - Studii superioare in domeniul economic/contabilitate;
    - Experienta profesionala in domeniul Contabil de minim 10 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
    - Cunostinte la nivel avansat de operare in pachetul Office, in special Excel;
    - Capacitate de organizare, analiza si sinteza;
    - Putere de decizie si asumarea responsabilitatii.

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faceti?
    In postura de Accountant & Financial Controller veti desfasura urmatoarele activitati:

    - Asigurarea evidentei contabile a stocurilor, a relatiilor cu tertii si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
    - Contabilizarea facturilor emise pentru clienti;
    - Inregistrarea incasarilor si platilor in lei conform extrasului de cont, facturilor de prestatii furnizori;
    - Monitorizarea zilnica a furnizorilor neachitati si a clientilor neincasati pe scadente;
    - Indeplinirea demersurilor pentru incasarea sumelor scadente de la clienti;
    - Realizarea de evidente zilnice privind incasari vs. plati;
    - Analiza zilnica sau dupa caz, lunara a cheltuielilor, in functie de tipologia acestora;
    - Intocmirea de analize si rapoarte financiare in vederea optimizarii serviciilor prestate;
    - Analiza costurilor companiei cu rol suport in adoptarea deciziilor de top management;
    - Propunerea de masuri / solutii de imbunatatire a activitatii financiare si de executie bugetara;
    - Mentinerea unei evidente privind cheltuielile cu parcul auto/ consum combustibil / reparatii;
    - Inregistrarea zilnica a extrasului de banca si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
    - Evidenta avansurilor spre decontare si evidenta cheltuielilor in avans;
    - Intocmirea NIR + Bon Consum materiale consumabile/obiecte de inventar;
    - Inregistrarea facturilor de achizitii;
    - Evidenta mijloacelor fixe si obiecte de inventar;
    - Relatia cu furnizorii si clientii in vederea reconcilierii fiselor de cont;
    - Verificarea balantei contabile;
    - Verificarea fisei analitice de la ANAF lunar / reconciliere cu contabilitatea;
    - Supravegherea tuturor activitatilor contabile si economice
    - Relatia cu bancile si cu alte institutii financiare externe.

    Ce puteti castiga?
    Daca va veti alatura echipei, veti avea de castigat!

    - Veti lucra intr-o companie la standarde profesionale ridicate si intr-un mediu dinamic;
    - Pachet salarial creat pe o structura motivanta si adaptata nevoilor si profilului candidatului.
    - Pachet servicii medicale;
    - Pachet servicii stomatologice;
    - Tichete de masa.

    In acest proiect, MORGAN SOL reprezinta clientul sau din domeniul serviciilor de reciclare. Compania este parte a unui grup de firme cu mare traditie.
    Impreuna cautam candidati potriviti pentru postul de ACCOUNTANT & FINANCIAL CONTROLLER.

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (202)