Transport Key Account Responsible

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FM LOGISTIC active.

Vezi toate job-urile Transport Key Account Responsible active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 01.12.2019

    "Spiritul antreprenorial a stat la baza companiei noastre încă de la fondarea acesteia, iar pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre.. Astăzi, suntem peste 27.500 de oameni din întreaga lume, conduși de aceeași pasiune și de același simț al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua fază a dezvoltării sale. Cu o prezență internațională puternică și sustenabilă, Grupul nostru și-a propus obiectivul de a fi recunoscut ca lider de referință pe piața logistică internațională. Deținem toate elementele pentru succes: expertiză în managementul lanțului de aprovizionare, prezența în 14 țări, viziunea pe termen lung a acționarilor noștri, abilitățile echipei noastre, încrederea clienților noștri, know how-ul nostru operațional, abilitatea noastră de a inova, robustețea huburilor noastre de distribuție, etc. Colegi actuali și viitori, furnizori, parteneri: indiferent de legătura dvs. cu Grupul nostru, fiecare dintre voi își aduce aportul și scriem împreună o pagină importantă și frumoasă în istoria logisticii "

    Jean-Christophe Machet, Directorul Executiv al FM Logistic

    Cerinte

    Abilitati excelente de comunicare, verbala cat si in scris
    Cunostinte Microsoft Excel & Gmail tools (nivel avansat)
    Cunostinte in dispecerizare si planificare rute, tipologii camioane
    Proactivitate, abilitati de organizare si time management

    Responsabilitati

    Preia comanda de transport expediata de catre client;
    Stabileste rutele de transport, in concordanta cu solicitarile clientului referitoare la volume, greutate si termene de livrare;
    Aloca curse per transportator (subcontractorilor cu prioritate si altor transportatori ocazional) in conformitate cu standardele FM Logistic
    Verifica rutele si cursele alocate, raportat la termenele de livrare si statusul marfii de transportat si urmareste optimizarea costurilor ;
    Mentine contactul cu Departamentul Operational, cu transportatorul, cu solicitantul serviciului de transport, in vederea solutionarii problemelor, ce pot apare in derularea transportului;
    Asigura si urmareste intocmirea, recuperarea si circulatia corespunzatoare a documentelor aferente transportului de marfa si le introduce in fisierele interne de lucru si rapoartare.
    Realizeaza, completeaza, actualizeaza rapoarte/raportari periodice, referitoare la activitatea din cadrul departamentului de transport;
    Actualizeaza si largeste baza de date a transportatorilor in colaborare cu departamentul de subcontractare.

    Alte informatii

    Salariu de baza + bonus de performanta

    Prima de Craciun si de Paste;

    Cadouri de Craciun;

    Prima de fidelitate;

    Tichete de masa :15 ron/tichet;

    Transport asigurat pana la sediul companiei;

    Pachet servicii medicale;

    Participarea la petrecerea anuala a firmei impreuna cu partenerul.

    Remote

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,