Inginer Mentenanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BPI group Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Mentenanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: BPI group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 27.01.2020

    BPI group Romania este o companie de consultanţă în Management şi Resurse Umane activă pe piaţa din România din 1996 şi membră a BPI group, lider în consultanţa de profil şi managementul capitalului uman. Îmbinăm metodele, competenţele unui grup internaţional şi experienţa dobândită în misiunile oferite de clienţii noștri pe plan local. BPI group Romania propune o ofertă de servicii integrate, astfel încât putem sprijini compania şi salariaţii acesteia pe durata întregului lor parcurs în companie - de la recrutare şi până la încheierea relaţiei de muncă, în gestiunea carierelor şi a performanţei individuale şi colective.

    Cerinte

    • Dezvoltă și implementează strategia de mentenanţă, facilitează procesul decizional şi controlează conformitatea activităţilor zilnice; gestionează procesele de mentenanţă folosind KPI aferenţi procesului, stabileşte ţinte şi dezvoltă planuri de acţiune ;
    • Controlează integritatea şi acurateţea documentaţiei tehnice, iniţiază măsuri de îmbunătăţire a acesteia; analizează în mod sistematic, optimizează standardele existente şi abilităţile tehnicienilor, cu obiectivul de a ameliora lucrărilor de mentenanţă realizate;
    • Urmărește reducerea costurilor de depozitare printr-un mai bun management al pieselor de schimb, și caută modalități de reducere a impactului financiar al operaţiunilor de mentenanţă;
    • Monitorizează şi controlează performanţa prestatorilor de servicii, stabileşte parteneriate şi identifică oportunităţi de îmbunătăţire; asigură respectarea proceselor de achiziţie şi raportare a datelor pentru toţi indicatorii de performanţă; gestionează proiecte în limitele bugetului, cu majoritatea lucrărilor realizate în cadrul Departamentul de Mentenanţă;
    • Planifică şi gestionează proactiv resursele și echipa pentru a determina îmbunătăţiri în departament şi a asigura performanţa procesului; sprijină și dezvoltă echipa de întreținere autonomă în zona sa de responsabilitate;
    • Se implică în procesul de bugetare, împreună cu liderul care coordonează zona de activitate.

    Responsabilitati

    • Asigură funcționarea echipamentelor având în vedere: siguranța, reducerea de costuri și aplicarea standardelor;
    • Coordonează și dezvoltă echipa de mentenanță din subordine;
    • Asigură mentenanța preventivă pentru echipamentele din zona Producție și Utilități; implementează, creează și modifică standardele de mentenanță;
    • Asigură stocul critic al pieselor de schimb pentru echipamentele din aria de deservire;
    • Monitorizează zilnic OPI Fierbere și Filtrare, analizează problemele și implementează contramăsuri;
    • Elaborează și urmărește bugetul de mentenanță pentru echipamentele din zona de responsabilitate ;
    • Coordonează noile proiecte către implementare;
    • Urmărește consumul de utilități, raportează și reacționează rapid la eventuale deviații;
    • Inițiază implementarea soluțiilor pentru reducerea consumului de utilități;
    • Menține și verifică termenele de valabilitate ale autorizațiilor ISCIR.

    În numele clientului nostru, angajator de top în industria berii, căutăm un Inginer Mentenanță, pentru unitatea de producție din Constanța. Persoana potrivită este un profesionist pasionat de lucrul în echipă, ce va fi responsabil de asigurarea funcționării echipamentelor în siguranță, la standardele operaționale și cu control asupra costurilor. Titularul postului va avea în coordonare o echipă restrânsă.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BPI group Romania . Consultati Politica de procesare a datelor personale a BPI group Romania >>

    Tulcea, Constanta,

    Aplica fara CV
    Constanta, Iasi, Galati,

    Aplica fara CV
    Constanta,