Microbiolog

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 13.11.2019

    Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

    Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

    Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www.ursusbreweriescariere.ro.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare, profil Biologie, Biochimie, Biotehnologie, Tehnologia produselor alimentare;
    - Experienta in domeniu pe o pozitie similara minim 2 ani;
    - Experienta intr-un laborator industrial si in efectuarea analizelor PCR - reprezinta un avantaj;
    - Cunostinte referitoare la diverse tehnici de laborator: preparare solutii, gravimetrie, titrimetrie, volumetrie
    - Cunostinte medii de operare pe calculator.
    - Cunostinte de operare SAP – reprezinta avantaj
    - Cunostinte de limba engleza – nivel mediu (de dorit)
    - Atentie la detalii, meticulozitate
    - Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    - Persoana dinamica, rezistentă la stres
    - Abilitati de organizare a muncii;
    - Spirit de initiativa si abilitati de invatare.

    Responsabilitati

    - Efectueaza, verifica si valideaza cu precizie si acuratete analizele microbiologice specific si special (PCR) conform procedurilor de lucru interne;
    - Initiaza formularul de incident de calitate pentru materiile prime si materialele neconforme microbiologic daca e cazul;
    - Inregistreaza zilnic rezultatele analizelor microbiologice in fisele de laborator si in sistemul informatic existent si se asigura ca baza de date a laboratorului de microbiologie este actualizata permanent;
    - Comunica permanent cu departamentul de productie si ia decizii conform conform nivelului de autoritate cu privire la calitatea produsului din punct de vedere microbiologic;
    - Exploateaza, întreţine, verifica si calibreaza aparatele, echipamentele şi dotările existente in laborator, in conformitate cu instrucţiunile specifice si cu planul de intretinere;
    - Urmareste stocurile de materiale si reactivi necesare desfasurarii activitatii in laborator si se asigura de existenta celor necesare;
    - Respecta si aplica standardele de igiena si curatenie a laboratorului de microbiologie.

    PACHET OFERIT:

    - contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
    - servicii medicale suplimentare, asigurare medicala, de viata si invaliditate;
    - salariu motivant și majorări salariale periodice în funcție de dperformanță și competențe;
    - bonus de performanță după prima lună de angajare;
    - primă de vacanță, primă de Paști și primă de Crăciun;
    - ore suplimentare plătite dublu;
    - tichete de masă în valoare de 15 lei/zi lucrată;
    - tichete cadou de Paști, 15 august și Crăciun;
    - bonusuri pentru evenimente în familie;
    - cotă de bere lunară.

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>