PLANNING MANAGER, Location: Bucharest

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile PLANNING MANAGER, Location: Bucharest active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.01.2020

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Experienta anterioara in domeniu relevanta;
    Experienta in planificare si forcasting;
    Gandirea analitica, abilitatile de rezolvare a problemelor si succesul in gestionarea masurilor de eficienta (KPI's);
    Intelegi managementul lantului de aprovizionare end-to-end.

    Responsabilitati

    Vei conduce si pregati / mentine planificarea lunara, trimestriala pentru stocuri, vei colabora cu furnizorii la intocmirea forecastului si te vei asigura ca acestia primesc forecastul;
    Vei gestiona si monitoriza planurile lunare de forecast la nivel de furnizor pentru a se asigura că, capacitatea de livrare este adecvată în functie de necesitatile companiei;
    Vei conduce intalniri cu departamentul comercial si /sau furnizorii pentru a obtine consens in prognoza viitoare;
    Vei coordona forecastul programelor promotionale;
    Vei analiza performanta SL de la furnizori la depozite si de la depozite catre magazine, vei propune si vei monitoriza actiuni de imbunatatire a SL;
    Vei analiza disponibilitatea stocului pentru toate articolele, vei corela stocurile din depozitele centrale si din magazine;
    Vei analiza trendul vanzarilor si vei propune / implementa actiuni de incadrare in KPI specifici, vei gestiona analizele si rapoartele saptamanale, lunar, urmarind KPI departamentului.

    Only the eligible candidates will be contacted. Thank you for your interest!

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (38)