Asistent Resurse Umane

Angajator: dm drogerie markt
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.11.2019

    dm drogerie markt este unul dintre cele mai mari lanţuri de drogherii din Europa centrală, intrând în categoria celor mai puternice magazine de retail specializate în beauty, wellness, baby şi uz casnic cu o ofertă de peste 14. 000 de produse.
    Corectitudinea şi încrederea ne ghidează acţiunile atât atunci când vorbim despre clienţii şi angajaţii noştri, cât şi atunci când vorbim despre partenerii noştri. Dorim să cooperăm cu aceştia pe termen lung, în mod fiabil şi corect, pentru ca ei să ne recunoască drept un partener cu care îşi pot realiza obiectivele.

    Cerinte

    • Studii superioare
    • Experienţă în domeniu resurselor umane
    • Experienta anterioara in prelucrarea si calcularea salariilor
    • Cunoştinţe de limba germana la nivel mediu (scris, vorbit)
    • Cunoştinţe operare calculator (Pachet MS Office)
    • Cunoştinţe de legislaţia muncii - (atestat inspector resurse umane constituie un avantaj)
    • Excelente abilităţi de comunicare
    • Persoană dinamică, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat

    Responsabilitati

    • Oferă suport de specialitate personalului angajat
    • Întocmeşte rapoarte specifice activităţii de HR
    • Păstrează legătura cu reprezentanţii firmei externe de salarizare şi HR
    • Administrează sistemul de recrutare in cadrul companiei
    • Comunică cu autoritaţile si consultanţii externi in vederea respectării prevederilor legale
    • Lucrează la actualizarea permanentă a procedurilor interne ale companiei
    • Întocmeşte contracte individuale de muncă, acte adiţionale, decizii de desfacere a contractelor individuale de muncă, conform prevederilor legale
    • Întocmeşte diferite adeverinţe solicitate de angajaţi
    • Gestionează concediile de odihnă şi evidenţele specifice administrării de personal
    • Verifică corectitudinea pontajelor primite de la sediu, depozit şi filiale

    Alte informatii

    Oferim:
    • Munca într-o echipă dinamică
    • Dezvoltare profesională și personală
    • Un post sigur, într-o companie prezentă în mai multe tări europene
    • Pachet salarial motivant
    • Bonuri de masă
    • Asigurare medicală privată