Tehnician AMC / instrumentatie - 184031

Angajator: Siemens S.R.L.
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brazi
  • Actualizat la: 15.10.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Absolvent Liceu/Scoala profesionala cu profil Electric, Electrotehnic, Electromecanic, sau Automatizari;
    Cunostinte tehnice teoretice si practice solide in domeniu;
    Cunostinte mecanice, electrice, automatizari si hidraulice;
    Cunostinte privind procesele de masurare si control industrial;
    Min 3 ani experienta in domeniul AMC, Electric si/sau Mecanic;
    Permis de conducere categoria B
    Abiliati de comunicare si colaborare;
    Capacitate de invatare, adaptare si lucru in echipa
    Cunoaşterea bazelor Automatizărilor Industriale, experienţă n domeniul deservirii Sistemelor Automate a proceselor tehnologice se va considera un avantaj

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Mentenanta aparate/echipamente AMC, electrice, electronice, pneumatice, hidraulice pentru automatizari industriale
    Demontare, montare, punere in functiune aparatura de masura si control
    Demontare, reparare, montare robineti de reglare
    Efectuarea de calibrari la AMC uri conform procedurilor interne
    Suport la depanari sisteme utilitati
    Mentinerea unei bune relatii de comunicare si subordonare cu superiorul
    Verificarea uneltelor de lucru si a pieselor de schimb pentru a fi siguri de integritatea acestora, a capacitatii operationale inainte de inceperea activitatii.
    Asigurarea mentinerii ordinii, curateniei si sigurantei la locul de munca
    Activitati de mentenanta preventiva si corectiva la instalatii
    Intervine pentru rezolvarea problemelor in functie de importanta lor;
    Incheie sarcinile pentru care este responsabil si intocmeste rapoarte de lucru;
    Respecte regulile EHS la nivel de companie si/sau valabile in site