Analist raportare

This job is no longer active!

View all jobs Enel Romania active

View all jobs Analist raportare active on Hipo.ro

View all jobs Others active on Hipo.ro

Employer: Enel Romania
Domain:
  • Others
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 14.11.2019
    Remote work: On-site
    Short company description

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Requirements

    Ce cautam?

    Absolvent studii superioare;
    Experienta in luctul cu bazele de date, analiza si rapoarte excel - minim 1 an;
    Capacitate de analiza si sinteza a datelor culese din diverse aplicatii;
    Capacitatea de invatare si asimilare informatii legate de sisteme de raportare si tehnologie;
    Cunostinţe medii n utilizarea pachetelor MS Office (Word, Excel, Outlook, Power Point);
    Engleza nivel mediu;
    Abilitati de lucru in echipa;
    Abilitati de comunicare;
    Capacitate de rezolvare de probleme.

    Responsibilities

    Companie: Enel Energie

    Departament: Planificarea si Managementul Resurselor

    Contract: perioada nedeterminata

    Locatie: Unirii, cladirea Day Tower

    Responsabilitatile postului:

    Solicita, realizeaza rapoartele solicitate, analizeaza datele continute de rapoartele de performanta si propune recomandari pentru imbunatatirea parametrilor de performanta conform termenelor comunicate.
    Solicita emiterea de rapoarte specific, urmareste rularea rapoartelor si analizeaza datele continute de rapoartele de performanta si propune recomandari pentru imbunatatirea parametrilor de performanta;
    Semnaleaza rezultate si trenduri negative, stabileste concluzii, propune actiuni si proiecte concrete pentru imbunatatirea indicatorilor de performanta.
    Contribuie in mod activ la initiativele de imbunatatire a proceselor derulate;
    Monitorizeaza stadiul solicitarilor pana la solutionare;
    Sintetizeaza datele in cadrul unor documente ce vor contine grafice, tabele, trenduri, concluziile analizelor si actiunilor propuse acestea vor fi sub forma de dashboard-uri, executive summaries, etc.
    Analizeaza tendinte, deviatii de la tendinte, implica departamentele necesare pentru a intelege fenomenul, propune plan de actiune cu responsabili si termene.
    Participa la sesiunile de instruire pentru imbunatatirea performantelor proprii si ale colaboratorilor, daca este cazul.

    Other info

    Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

    Pachet salarial competitiv;
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar n funcție de vechimea n muncă;
    Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Programul de integrare ntr-o echipă profesională, tanară și dinamică.

    Alegeți Enel dacă doriți să vă dezvoltați, să fiți valorificați, să inovați și să contribuiți la crearea unei valori comune cu comunitățile și cetățenii. Fie că este n Romnia sau n străinătate, lucrul pentru Enel este ntotdeauna o oportunitate.

    Ce altceva trebuie să știți?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Daca vrei sa afli mai mult despre modul in care Enel iti proceseaza datele tale referitoare la candidatura ta poti accesa sectiunea Legal de pe site-ul nostru sau sectiunea GDPR de pe acest website.

    Applying to this job ad you give your consent for your information to be processed by Enel Romania.
    Please read the Personal Data Processing Policy, Enel Romania >>

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,