Contabil Furnizori

Angajator: Hays
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 14.10.2019

    Hays is the leading global specialist recruitment group placing professional candidates in permanent, temporary and interim positions. We operate across the private and public sectors offering tailor-made contingency recruitment services, executive search, Recruitment Process Outsourcing (RPO) and Talent Management Solutions.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, unul dintre liderii pieței de furnizori pentru soluții avansate de propulsie pentru producătorii de autovehicule, cautam Contabil.

    Studii de licență n domeniul Financiar/Economic;
    Disponibilitate pentru contract pe perioadă determinată de 2 ani;
    Experiență financiar-contabilă minim 2 ani;
    Atenție sporită la detalii;
    Gndire analtică;
    Limba engleză nivel avansat;
    Pachet Microsoft Office avansat.

    Responsabilitati

    nregistrarea facturilor trimise de furnizor n SAP, conform procedurilor de lucru, pentru furnizorii de servicii.
    Reconcilierea cu furnizorii și trimiterea statement-ului la furnizori.
    Analiza pe furnizori: GRIR- ct.408, facturi blocate și facturile nenregistrate, pentru furnizorii alocați.
    nregistrare recepții servicii..
    Reevaluari conturi alocate.
    Reconcilieri conturi alocate.
    Asigură back-up pentru rolul alocat.
    Colaborarea cu departamentele suport ex: PCL pentru soluționarea problemelor ntlnite.
    Asigură suport n activitatea de Accounts Payables n funcție de necesități, spre exemplu pentru pregătirea/verificarea/revizuirea declarațiilor de Intrastat, D390 și altele.
    Arhivarea documentației conform procesului de lucru.
    Duce la ndeplinire task-urile solicitate legat de nchiderile de lună și cele solicitate de către superior.
    Participă n toate activitățile departamentului financiar, cum ar fi pregătirea bugetului și a forecastului, raportarea rezultatelor actuale, inventariere.
    Sprijin n activitatile de audit (fiscal, statutar, corporatist).
    Sprijin n alte proiecte noi alocate departamentului Financiar.
    Alte activități alocate de managerul financiar și managerul fabricii.