Reprezentant Tehnic Vanzari - zona de Sud

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Tehnic Vanzari - zona de Sud active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Craiova
  • Actualizat la: 13.11.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza pentru partenerul sau, o companie producatoare de compresoare, suflante si echipamente pentru epurarea apei, candidati pentru rolul de Reprezentant Tehnic Vanzari - zona SUD (Oltenia si Muntenia).
    Obiectivul rolului il reprezinta indeplinirea planului de vanzari, atingerea cotei de piata stabilite si dezvoltarea solutiilor pentru consolidarea pozitiei pe piata.

    Cerinte:

    Absolvent studii tehnice (profil mecanica sau similar);
    Experienta in domeniul vanzarilor si dezvoltarea de parteneriate - min 2 ani;
    Experienta in vanzarea echipamentelor industriale - constituie avantaj;
    Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
    Spirit de echipa, seriozitate si loialitate fata de companie;
    Orientat spre rezultate (indeplinirea planului de vanzari);
    Disponibilitate pentru deplasari.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Indeplinirea planului de vanzari si atingerea cotei de piata stabilite;
    Dezvoltarea unei solutii pentru consolidarea pozitiei pe piata;
    Intretinerea clientilor existenti ai firmei si dezvoltarea bazei de clienti;
    Elaborarea ofertelor si urmarirea lor;
    Identificarea noilor clienti si construirea unei bune relatii cu clientii;
    Raporteaza direct Directorului de Vanzari si/sau Directorului General.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial atratctiv
    Al 13-lea salariu;
    Program de lucru office, flexibil (4 zile pe saptamana activitate de teren, 1 zi activitate de office);
    Instrumente de lucru: autoturism de serviciu (poate fi folosit si in interes personal), laptop, telefon serviciu