Systems Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Systems Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.01.2020

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    Diplomă universitară n informatică, telecomunicaţii sau n domeniul tehnic

    Minimum 2 ani de administrare a unor reţele de calculatoare de dimensiuni medii sau mari

    Experienţă in administrarea unei infrastructuri bazate pe Active Directory

    Buna cunoastere a sistemelor de operare Microsoft Windows Server

    Nivel mediu de cunoştinţe privind topologiile şi protocoalele de reţea

    Nivel mediu de cunoştinţe privind protocoalele de mesagerie electronică; experienţă practică cu MS Exchange reprezinta un plus

    Experienţă de lucru cu diverse echipamente şi platforme hardware

    Cunoştinţe de bază de monitorizare a infrastructurii IT, experienţă in utilizarea a cel puţin unui sistem de gestionare a infrastructurii (MS SCOM, Nagios etc)

    Cunostinte medii legate de arhitecturi SAN şi dispozitive de stocare (SAN, NAS, DAS) reprezinta un plus

    Cunoştinţe legate de realizarea copiilor de siguranţă, restaurare şi recuperare a datelor, experienţă practică cu aplicaţii şi dispozitive de copiere/restaurare reprezinta un plus

    Cunoştinţe elementare de administrare a sistemelor de baze de date (Oracle, Microsoft SQL, Teradata)

    Nivel ridicat de cunoştinţe in administrarea staţiilor de lucru MS Windows şi aplicaţiilor asociate (MS Office, etc.)

    Experienţă n aplicaţiile şi procesele de IT support

    Cunostinte ITIL reprezinta un plus

    Cunostinte de baza de Project Management

    Limba engleză (fluent, att scris ct şi vorbit)

    Foarte bune cunoştinţe de MS Office (MS Word, MS Excel, MS Power Point, MS Access, MS Project)

    Abilitaţi foarte bune de comunicare

    Experienţă n comunicarea cu utilizatorii proveniţi din medii diferite

    Abilitatea de a lua decizii prin analiza riscurilor, implicatiilor, prioritatilor,constrangerilor tehnice si de timp

    Iniţiativă, Responsabilitate, Răbdare

    Creativitate

    Proactivitate

    Orientat inspre dezvotare si invatare de cunostinte/ abilitati noi

    Disponibilitatea de a invata noi tehnologii la locul de munca

    Spirit de echipa

    Capacitatea de a lucra sub presiune

    Orientare catre client, solutie si rezultat

    Orientare catre rezolvarea problemelor

    Abilitatea de a-si insusi rapid noi cunostinte

    Abilitati de gestionare a proiectelor

    Responsabilitati

    Administrează şi supraveghează funcţionarea corectă a serverelor din bancă

    Administrează mediul de calcul al băncii (administrare utilizatori, setări de securitate, gestionarea fisiere/foldere, etc.)

    Instaleaza, administrează şi supraveghează utilizarea, performanta, disponibilitatea si status-ul serverelor si echipamentelor de stocare ale bancii

    Participă la procese de testare a sistemelor noi si ofera recomandari

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (12)