Inginer Proiectant Sisteme de Securitate si Siguranta - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AVITECH active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant Sisteme de Securitate si Siguranta - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: AVITECH
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Voluntari
  • Actualizat la: 02.01.2020

    AVITECH is a leading and innovative system integrator of professional solutions for electrical installations, automations, security, fire safety, audio-video, pro audio&lights and IT&C in Romania. We differentiate ourselves by cutting-edge solutions based on quality equipment from top manufacturers worldwide.
    With more than 250 employees and customer support centers in all regions of Romania and in the Republic of Moldova, we can provide turnkey solutions for any project, no matter its complexity.
    Our team has top certified engineers, software developers, project managers and technicians in order to best fulfill any requirement and to maintain international quality standards.

    Cerinte

    A. Profilul candidatului:
    Experienta de minimum 3 ani in proiectarea si instalarea sistemelor de securitate si siguranta;
    Absolvent studii superioare cu profil electric;
    Cunostinte temeinice de proiectare in AutoCAD (cerinta obligatorie);
    Atestat ARTS pentru proiectare;
    Autorizatii ANRE (constituie avantaj);
    Cunoasterea sistemelor de securitate si siguranta oferite de marii producatori din industrie: Honeywell, Bosch, Siemens, UTC;
    Sa fie in permanenta la curent cu toate noutatile, normativele si standardele din domeniu;
    Meticulozitate, atentie la detaliu, spirit analitic, acuratete si lucru eficient in echipa;
    Limba engleza nivel mediu;
    Atitudine pozitiva, orientata spre obiective;
    Persoana cu dorinta permanenta de dezvoltare si cunoastere, ce respecta standarde de integritate, etica si profesionalism;
    Dorinta de a incheia o colaborare pe termen lung.

    Responsabilitati

    B. Principalele responsabilitati:
    Analizarea, propunerea si elaborarea proiectelor conform specificatiilor din caietele de sarcini pentru asigurarea respectarii cerintelor;
    Vizitarea amplasamentelor pentru elaborarea antemasuratorilor;
    Efecturea si proiectarea sistemelor de curenti slabi: sisteme de securitate (supraveghere video, antiefractie, control acces), detectie, semnalizare si alarmare incendiu, retele de voce/date, tubulatura;
    Actualizarea documentatiei tehnice pe parcursul implementarii unui proiect;
    Centralizarea documentatiei necesare avizarii/verificarii proiectelor;
    Colaborarea cu departamentul de ofertare si cu echipele de tehnicieni din cadrul proiectului;
    Urmarirea calitatatii serviciilor prestate si respectarea termenelor prevazute prin contracte;
    Implementarea in proiect a eventualelor modificari aparute in faza de instalare;
    Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Bucuresti cat si pentru cele din tara.

    Alte informatii

    C. In schimb, noi iti vom oferi:
    Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
    Pachet salarial atractiv (Salariu brut pe luna 1000 - 2000 ), negociabil in functie de experienta dovedita si certificari;
    Suport logistic pentru desfasurarea activitatii (telefon mobil, laptop, autoturism si combustibil pentru toate deplasarile in interesul firmei);
    Cazare si diurna pentru deplasarile in tara sau in strainatate;
    Asigurarea cursurilor de specialitate;
    Oportunitati de promovare si un plan de cariera personalizat;
    Implicarea in proiecte de dimensiuni impresionante.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (36)