Food Safety Specialist

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Food Safety Specialist, pentru clientul sau, o companie producatoare si distribuitoare din domeniul panificatiei.

    Cerinte:
    - Experienta in domeniul de auditare/ pregatire proceduri/ implementare plan HACCP pe toate verigile fluxului de la aprovizionare pana la distribuirea produsului;
    - Experienta in pregatirea si obtinirea certificarilor IFS;
    - Cunostinte de limba engleza - nivel avansat

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Cunoasterea normelor HACCP/ identificarea zonelor de risc/ dezvoltarea de masuri/ verificarea implementarii/ monitorizarea activa a pasilor pentru respectarea normelor de food safety;
    - Implementarea normelor si instruirea pentru respectarea acestora in productie, aprovizionare si distributie a productiei proprii;
    - Coordonarea programului de analize externalizate/ pastrarea stocului de produse martor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial corelat cu nivelul de experienta;
    - Tichete de masa;
    - Program de lucru office;
    - Contract perioada nedetrminata.