Agent Colectare Creante

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.11.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    -Experienţă anterioară intr-o poziţie cu responsabilităţi de recuperare debite/call center prezintă un avantaj
    -Cunoştinţe MS Office: Excel nivel mediu
    -Bune abilităţi de comunicare şi dorinţa de a invăţa activităţi noi
    -Abilităţi de negociere

    Responsabilitati

    -Contactarea telefonica a clienţiilor care au depăşit data scadentă de plată a facturilor
    -Consemnarea promisiunilor de plată sau alte observaţii in sistem
    -Verificarea alocarii plăţilor in conturile clienţilor
    -Intocmirea rapoartelor privind numărul de apeluri iniţiate, numărul de promisiuni de plată stabilite, plăţile efectuate

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Pachet salarial atractiv
    -Bonuri de masa
    -Perioada de training platita
    -Un job dinamic si diversificat, intr-un mediu placut si modern
    -Oportunitatea de a te dezvolta personal si profesional
    -Discount preferential pentru produsele aflate in portofoliul nostru

    Program: L - J 9:30-18:00 si V 9-17:30
    Locatie: Chiajna, langa Carrefour Militari