Tax Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hays Romania active.

Vezi toate job-urile Tax Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Hays Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 07.10.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, unul dintre liderii pieței de furnizori pentru soluții avansate de propulsie pentru producătorii de autovehicule, cautam Tax Controller.

    Experinta intr-un rol similar minim 3 ani;
    Limba Engleza nivel avansat;
    Cunostinte de financial corporate reporting.

    Responsabilitati

    Colectarea datelor, verificarea si pregatirea tuturor declaratiilor, statisticilor si rapoartelor companiilor catre autoritatile bancare, financiare, fiscale si guvernamentale conform legislatiei in vigoare in Romania;
    Gestionarea si implementarea corecta a contractelor de transfer pricing, royalitati, advanced price si altele care au implicatii in taxe;
    Suport in activitatea de documentarea pierderilor technologice si a discrepantelor de inventar pentru tratament fiscal;
    Implicarea in activitati de audit fiscal;
    Evaluarea periodica a mijloacelor fixe pentru scopuri fiscale;
    Relationarea cu organizatiile locale privind calcularea si plata impozitelor si taxelor locale;
    Efectuarea de reconcilieri PL statutory vs. GAAP si BS reconcilation statutory GAAP;
    Verificarea si aprobarea jurnalelor manuale de reclasificari care implica operatiuni de taxe;
    Sprijin in activitatile de audit (statutar, corporatist) si in alte proiecte noi alocate departamentului financiar.

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Iasi, Zalau,

    Iasi,

    Vezi job-uri similare (4)