Subcontractors Admin Clerk - Dudesti

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 14.10.2019
    Scurta descriere a companiei

    Being part of FM

    We believe in mutual commitment! All our employees join their efforts, skills and motivation to achieve the group’s objectives. Our goal is to move forward together and with that in mind, we strive to enrich your technical and managerial expertise through integration, training and individual development programmes. Conscious of each and everyone’s contribution, we have implemented an individual and operational bonus that rewards performance.

    Cerinte

    Cautam un profil cu urmatoarele calitati:

    experinta in zona de transport/dispecerat sau pasiune pentru aceasta industrie
    excelente abilitati de comunicare
    un bun negociator
    atentie la detalii
    rezistenta la presiune

    Responsabilitati

    Asigura suport in cercetarea pietei pentru a gasi noi companii de transport care sa intre in relatie cu FM Romania pentru a asigura necesarul de camioane in satisfacerea nevoilor clientilor nostri;
    Asigura suport in stabilirea a noi contacte cu companii de transport cu diferite tipuri de vehicule necesare operatiunilor sustinute de catre departamentul de transport;
    Asigura suport in selectionarea transportatorilor performanti si ii fixeaza prin intocmirea de contracte de transport;
    Urmareste valabilitatea contractelor de transport si a asigurarilor de marfa si intocmeste acte aditionale pentru prelungirea lor;
    Urmareste si solicita transportatorilor documentele de transport necesare intocmirii contractului de transport;
    Urmareste si arhiveaza documentele de plata care dovedesc prelungirea politelor de asigurare la contractele incheiate;
    Previne subcontractorii atunci cand apar noutati legislative care pot influenta relatia contractuala;
    Se asigura ca indeplineste targetul de numar de contacte realizate cu companii de transport si ca toata capacitatea de transport necesara este asigurata.

    Alte informatii

    Program normal Luni -Vineri
    salariu de baza + bonus
    tichete de masa in valoare de 15 RON/zi lucrata
    24 zile CO