Consultant fiscal Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BIA Human Resource Management Services active.

Vezi toate job-urile Consultant fiscal Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BIA Human Resource Management Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.04.2020

    BIA Human Resource Management Services a fost infiintata in anul 1992, fiind una dintre primele companii de resurse umane din Romania. Compania a inceput prin a oferi servicii de executive search si s-a dezvoltat odata cu extinderea mediului de afaceri din Romania.
    Ulterior, in portofoliul nostru au fost adaugate servicii precum recrutarea si selectia de personal, salarizarea si administrarea de personal, consultanta in managementul resurselor umane, asistenta pentru expatriati, leasing de personal (agent de munca temporara) si consilierea in tranzitie de cariera.
    BIA HR este unul dintre pionierii serviciilor profesionale de resurse umane din Romania, de aceea suntem alaturi de managerii de HR de peste doua decenii. Astfel, de mai bine de 25 de ani, partenerii nostri, cele peste 200 de companii din diverse domenii de activitate care au ales sa lucreze cu noi, au beneficiat de cunostintele si abilitatile specialistilor nostri, precum si de beneficiile tehnologiilor pe care acestia le folosesc in activitatea de zi cu zi.
    Din momentul intrarii in vigoare a GDPR-ului, BIA a luat toate masurile necesare pentru a asigura respectarea noilor standarde privind protectia datelor si continua sa trateze cu un interes crescut acest aspect. In acest sens investim constant in cresterea nivelului de securitate a sistemelor de prelucrare date si in instruirea propriilor angajati. Pe langa aspectul legal implicat, acest demers a presupus implementarea de masuri tehnice suplimentare in vederea protectiei datelor, dar si o eficienta operationala mai mare. Respectarea GDPR-ului a crescut increderea si loialitatea partenerilor nostri si a adus satisfactie propriilor angajati.

    Cerinte

    BIA HR cauta doua persoane care sa ocupe pozitia de Consultant Fiscal Junior.
    Cele 2 pozitii sunt vacante pentru Taxhouse, o companie de top specializata in consultanta fiscala, care ofera o gama completa si integrata de servicii fiscale pe piata romaneasca, parte din reteaua mondiala de experti fiscali, Taxand.
    Esti potrivit pentru aceasta pozitie daca:
    Tocmai ai absolvit facultatea (Master, Stiinte Economice) si/sau ai un minim de 1-2 ani de experienta in contabilitate-fiscalitate in orice industrie;
    Iti place sa intelegi legile si sa le legi intre ele in mod aplicat, pe baza unor tranzactii reale;
    Ai inteles contabilitatea si ti-ai dat seama ca poti si vrei sa intelegi mai mult decat “debit-credit”;
    Tinzi intotdeauna spre excelenta tehnica si perfectiune;
    Contribui cu noi idei si perspective;
    Iti place ideea de a lucra cu clienti, intr-o echipa cu care sa gasesti solutii la problemele de afaceri ale acestora;
    Nu iti este frica sa ataci modul traditional de a face lucruri, gandesti “outside the box”;
    Intelegi principiile economice care fac afacerile sa functioneze;
    Vorbesti bine limba engleza si romana si, eventual, orice alta limba straina.

    Responsabilitati

    Aplicarea reglementarilor fiscale si contabile romanesti;
    Aplicarea codului de procedura fiscala;
    Documentarea completa asupra legislatiei romanesti si europene in materie fiscala si financiar-contabila, in domenii si industrii variate, in cadrul proiectelor desfasurate alaturi de echipa de lucru;
    Lucru in echipa.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - sansa de a invata de la cei mai buni experti fiscali din Romania si de a lucra pe proiecte foarte interesante;
    - salariu competitiv, corelat cu experienta si abilitatile si tichete de masa, abonament servicii medicale la o clinica privata;
    - dezvoltare personala si profesionala;
    - lucrul in cadrul unei echipe experimentate si stabile, de la care vei primi feedback zi-de-zi;
    - posibilitatea de a te alatura unei companii internationale de renume, cu standarde ridicate de lucru.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BIA Human Resource Management Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BIA Human Resource Management Services >>