Junior Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Junior Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.12.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Studii superioare absolvite sau n curs de absolvire;
    - Cunoștinţe avansate de limba engleză;
    - Cunoştinţe nivel mediu limba engleză;
    - Cunoştinţe programe de editare foto;
    - Bune cunoştinţe de utilizare pachet Microfost Office;
    - Cunoștințe practice n online marketing;
    - Experiență de minim 1 an pe o poziție similară;
    - Bune abilități de comunicare, organizare și orientare către a nvăța lucruri noi.

    Responsabilitati

    - Verificarea aspectului general, designul de producţie şi conţinutul pentru materialele de promovare ale companiei (cataloage);
    - Transmiterea alertelor de tip newsletter, reminder, mail;
    - Realizarea și prelucrarea de materialele pentru pagina web, conţinutul media şi multimedia de pe paginile online ale companiei sau este responsabilă pentru realizarea acestora prin terte persoane;
    - Administrarea site-urile şi alte conturi online ale companiei pe reţelele de socializare;
    - Prelucrarea de materialele foto ale companiei sau este responsabilă pentru realizarea acestora prin terte persoane;
    - Menținerea corespondenţei cu firmele partenere partenerii societăţii;
    - Culegerea şi analizarea informaţiilor despre produsele concurente, furniznd informaţii utile departamentului de marketing / vnzări şi mbunătăţind propriile produse astfel nct acestea să poată fi poziţionate ca fiind printre cele mai bune;
    - Colaborează şi oferă suport echipei de vnzări.