Voluntari Harta Reciclarii in cadrul Maratonului Bucurestiului

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate anunturile ViitorPlus active.

Vezi toate anunturile Voluntari Harta Reciclarii in cadrul Maratonului Bucurestiului active pe Hipo.ro

Vezi toate anunturile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate anunturile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Vezi toate anunturile in Internship active pe Hipo.ro

Companie: ViitorPlus
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Internship
  • Tip anunt: eveniment
    Nivel anunt: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2019

    ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, infiintata pentru a stimula si contribui la transpunerea in practica a conceptului de dezvoltare durabila la nivel de individ, organizatii si comunitati.

    Cerinte

    Cautam voluntari care sa se alature proiectului Harta Reciclarii in cadrul Maratonului International al Bucurestiului, in perioada 12 - 13 Octombrie 2019!

    Ia-ti prietenii si veniti in gasca in Piata Constitutiei si la punctele de hidratare de pe traseul Maratonului ca sa va alaturati comunitatii Eco-ambasadorii reciclarii, comunitate de voluntari pasionati de grija pentru natura și care acționeaza pentru a fi parte din schimbare.

    Cum esti tu?
    Vrei sa faci voluntariat;
    Ai disponibilitate de a te implica ca reprezentant al Hartii Reciclarii in cadrul
    Maratonul International al Bucurestiului pe parcursul a 4 - 6 ore in una din cele doua zile (12 - 13 Octombrie);
    Te intereseaza natura si protejarea ei;
    Ești o persoană activa;
    Iti place sa discuti cu oamenii;
    Ești o persoana responsabila, punctuala, care isi respecța angajamentele luate.

    Responsabilitati

    Cum te vei implica?
    Poti alege sa fii Eco-ambasador comunicator: in zilele de 12 si 13 Octombrie, in Piata Constitutiei, vei discuta cu participantii din cadrul Maratonului despre colectarea selectiva a deșeurilor si vei face cunoscuta posibilitatea de implicare in comunitate, prin accesarea Hartii Reciclării,
    Sau poti alege sa fii Eco-ambasador reciclator: in ziua de 12 Octombrie vei ajuta la colectarea selectiva a deșeurilor reciclabile de pe traseul evenimentului Maratonul Bucurestiului, din dreptul punctelor de hidratare.

    Ce îți oferim?
    • Mai multe informații despre colectarea selectiva si reciclare;
    • Adeverinta de voluntariat, ce atesta experiența dobandita in activitațile derulate;
    • Posibilitatea de a te implica și in alte proiecte ViitorPlus;
    • Oportunități de invațare, dezvoltarea abilitaților personale prin activitați practice.

    Vom parcurge toate aplicatiile pana pe data 7 octombrie si vom reveni catre tine pana pe data de 8 octombrie pentru a-ti comunica mai multe detalii!

    Harta Reciclarii este prima platforma naționala, interactiva, care permite identificarea si localizarea punctelor de colectare selectiva a deseurilor reciclabile din Romania, oferind, insa, utilizatorilor, si posibilitatea de a contribui la baza de date a hartii, prin adaugarea de noi puncte de colectare selectiva dacă acestea nu exista deja, sau prin revizuirea celor deja existente, descrierea lor nu este conforma cu realitatea. Platforma Harta Reciclarii estdaca e un proiect al Asociatiei ViitorPlus, dezvoltat in parteneriat cu compania Coca-Cola HBC Romania
    O componenta a Harții Reciclarii este proiectul Eco-ambasadorii reciclarii cu finanțare de la Uniunea Europeana, prin proiectul No Planet B.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (33)