Referent Control Stocuri

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.10.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza pentru partenerul sau, una dintre cele mai importante companii distribuitoare de produse cosmetice, candidati pentru rolul de Referent Control Stocuri.

    -Experienta de lucru pe o pozitie similara minim 1 an (operare sistem de management stocuri, controlor inventar, etc.);
    -Cunostinte MS Excel;
    -Studii medii/superioare;
    -Cunoastinte de limba englezernAbilitati de comunicare si relationare.

    Responsabilitati

    -Efectuarea analizei rezultatelor de inventar;
    -Raport OOS(evidenta zilnica a produselor care sunt out of stock si rezolvarea problemelor care genereaza OOS);
    -Participa la inventarele periodice;
    -Supervizarea inregistrarilor din sistemul informatic si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit;
    -Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor, identificarea diferentelor;
    -Raportarea imediata a neconformitatilor;
    -Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminarea acestora;
    -Intocmirea de rapoarte si efectuarea de analize specifice conform cerintelor superiorului ierarhic.

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Pachet salarial corelat cu nivelui de experinta;
    -Program de lucru office ( L-V 9:00 18:00)
    -Contract perioada nedeterminata;
    -Tichete de masa.