Farmacist Inlocuitor Persoana Responsabila

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 14.10.2019
    Scurta descriere a companiei

    Being part of FM

    We believe in mutual commitment! All our employees join their efforts, skills and motivation to achieve the group’s objectives. Our goal is to move forward together and with that in mind, we strive to enrich your technical and managerial expertise through integration, training and individual development programmes. Conscious of each and everyone’s contribution, we have implemented an individual and operational bonus that rewards performance.

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul Farmaceuticrn- Minimum 1 an experienta intr-o companie din domeniul Farma cu depozit, intr-o pozitie similararn- Experienta in lucrul cu procedurile privind calitatea si efectuarea unei analize periodice a sistemului de calitatern- Experienta in mentinerea programelor de instruire inițială și continuărn- Organizat(a) si cu simt al responsabilitatiirn- Engleza la nivel avansatrn- adaptabilitate, se va lucra in doua schimburirn

    Responsabilitati

    -pentru a indeplini rolul de IPR, te vei asigura in permanenta de implementarea si mentinerea toturor prevederilor legislative si standardelor de distributie angro de medicamente de la nivel national si european.rn-initierea de proiecte de politici și proceduri de asigurare a calitățiirn-interpretarea și punerea n aplicare a standardelor de asigurare a calitățiirn-evaluarea caracterului adecvat al standardelor de asigurare a calitățiirn-analiza, punerea n aplicare și eficacitatea sistemelor de calitate și de inspecțiern-documentarea auditurilor interne și alte activități de asigurare a calității ca inspecții auto-reglementarern-investigarea reclamatiilor și a problemelor de neconformitatern-colectarea și compilarea datelor statistice privind calitatearn-analiza datelor pentru a identifica zonele de mbunătățire a sistemului calitățiirn-să dezvolte, să recomande și să monitorizeze acțiunile corective și preventivern-pregătirea de rapoarte pentru comunicarea rezultatelor activităților de calitatern-să identifice nevoile de formare și să organizeze intervenții de formare pentru a respecta standardele de calitatern-să coordoneze și să sprijine auditurile la fața locului de către furnizori sau clienți externirn-evaluarea constatărilor auditului și punerea n aplicare a acțiunilor corective adecvatern-monitorizează activitățile de gestionare a riscurilorrn-responsabil pentru sistemele de gestionare a documentelor

    Beneficii:rnrn- Tichete de masa 15 leizi lucratarn- Bonus de performanta 0- 25%rn- Prima de recomandarern- Prime (nastere copil, casatorie, deces )rn- Bonus financiar ( Craciun Paste ) rn- Zile libere pentru evenimente deosebitern- Prima de fidelitate (1,3,5,8,10,12,14,16,18 ani)rn- Team-building-uri si cursuri de formarern- Future Moves Program rn- FM University Online Coursesrn- FM Foundation eventsrn- Workday building your career path within FMrn- Medicover basic check-ups