Pharma Quality Assurance Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FM LOGISTIC active.

Vezi toate job-urile Pharma Quality Assurance Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 30.10.2019

    "Spiritul antreprenorial a stat la baza companiei noastre încă de la fondarea acesteia, iar pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre.. Astăzi, suntem peste 27.500 de oameni din întreaga lume, conduși de aceeași pasiune și de același simț al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua fază a dezvoltării sale. Cu o prezență internațională puternică și sustenabilă, Grupul nostru și-a propus obiectivul de a fi recunoscut ca lider de referință pe piața logistică internațională. Deținem toate elementele pentru succes: expertiză în managementul lanțului de aprovizionare, prezența în 14 țări, viziunea pe termen lung a acționarilor noștri, abilitățile echipei noastre, încrederea clienților noștri, know how-ul nostru operațional, abilitatea noastră de a inova, robustețea huburilor noastre de distribuție, etc. Colegi actuali și viitori, furnizori, parteneri: indiferent de legătura dvs. cu Grupul nostru, fiecare dintre voi își aduce aportul și scriem împreună o pagină importantă și frumoasă în istoria logisticii "

    Jean-Christophe Machet, Directorul Executiv al FM Logistic

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul Farmaceutic
    Minimum 2 - 3 ani experienta intr-o companie din domeniul Farma cu depozit, intr-o
    pozitie similara
    Experienta in lucrul cu procedurile privind calitatea si efectuarea unei analize
    periodice a sistemului de calitate
    Experienta in mentinerea programelor de instruire inițială și continuărn
    Organizat(a) si cu simt al responsabilitatii
    Engleza la nivel avansat

    Responsabilitati

    -te vei asigura in permanenta de implementarea si mentinerea toturor prevederilor legislative si standardelor de distributie angro de medicamente de la nivel national si european.
    -initierea de proiecte de politici și proceduri de asigurare a calității
    -interpretarea și punerea n aplicare a standardelor de asigurare a calității
    -evaluarea caracterului adecvat al standardelor de asigurare a calității
    -analiza, punerea in aplicare și eficacitatea sistemelor de calitate și de inspecție
    -documentarea auditurilor interne și alte activități de asigurare a calității ca inspecții auto-reglementare
    -investigarea reclamatiilor și a problemelor de neconformitate
    -colectarea și compilarea datelor statistice privind calitatea
    -analiza datelor pentru a identifica zonele de mbunătățire a sistemului calității
    -să dezvolte, să recomande și să monitorizeze acțiunile corective și preventive
    -pregătirea de rapoarte pentru comunicarea rezultatelor activităților de calitate
    -să identifice nevoile de formare și să organizeze intervenții de formare pentru a respecta standardele de calitate
    -să coordoneze și să sprijine auditurile la fața locului de către furnizori sau clienți externi
    -evaluarea constatărilor auditului și punerea n aplicare a acțiunilor corective adecvate
    -monitorizează activitățile de gestionare a riscurilor
    -responsabil pentru sistemele de gestionare a documentelor

    Alte informatii

    Beneficii:
    tichete de masa 15 leiz/i lucrata
    24 zile concediu
    Bonus de performanta
    Prima de recomandare
    Prime (nastere copil, casatorie, deces)
    Bonus financiar ( Craciun Paste )
    Zile libere pentru evenimente deosebite
    Prima de fidelitate (1,3,5,8,10,12,14,16,18 ani)
    Team-building-uri si cursuri de formare
    FM University Online Courses

    Program 9-17:15

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (23)