Internship platit - consilier juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KREDYT INKASO active.

Vezi toate job-urile Internship platit - consilier juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: KREDYT INKASO
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.11.2019

    KREDYT INKASO este unul dintre liderii pietei de colectare creante din Polonia, inca din anul 2001 si totodata, unul dintre cele mai mari grupuri de investitii din Europa. In prezent, isi desfasoara activitatea in tari precum Polonia, Rusia, Romania, Bulgaria si Croatia.
    INCEPAND DIN 2001, suntem prima companie din Polonia ce a investit in portofoliile de credite neperformante. Debutul companiei la Bursa de Valori din Varsovia, a avut loc 6 ani mai tarziu, in anul 2007.
    INCEPAND DIN MARTIE 2013, KREDYT INKASO si-a pus amprenta si in Romania, unde a cunoscut un succes grandios.

    Cerinte

    - Studii superioare juridice in curs sau finalizate
    - Abilitate de organizare;
    - Persoana comunicativa;
    - Persoana inovativacreativa;
    - Adaptabilitateflexibilitate;
    - Cunostinte PC: MS Office (nivel mediu sau avansat);
    - Cunostinte de limba engleza.

    Responsabilitati

    - Redactare documente catre instanta de judecataalte autoritati sau insitutii publice;
    - Raporteaza direct catre Managerul Departamentului Legal.
    - Verifica documentele primite de la instanta de judecataalte autoritati sau insitutii publice;
    - Asigura procesarea documentelor si scanarea acestora pentru incarcarea in sistemele informatice ale companiei;
    - Raspunde de acuratetea datelor introduse in aplicatiile informatice ale companiei in scopul mentinerii unor evidente actualizate ale informatiilor despre debitori.

    Alte informatii

    Vei invata:
    Sa lucrezi in echipa dar si sa te descurci singur(a);
    Sa te organizezi pe tine insuti, sa iti organizezi timpul si activitatea;
    Sa comunici cu celelalte departamente din cadrul companiei;
    Vei beneficia de indrumare, dar vei fi nevoit sa descoperi lucruri noi si fara ajutor;
    Vei capata experienta in colaborarea cu instantele de judecata;
    Vei avea ocazia sa aplici cunostintele invatate in timpul facultatii/masterului.

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (13)