Reprezentant Vanzări Zonal de Echipamente Sportive ( V si S)

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Drobeta Turnu-Severin
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.11.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group cautăun Reprezentant Vnzări Zonal de Echipamente Sportive, pentru partenerul său, producător de artiole sportive .

    Candidatul ideal:

    2 ani de experiență in domeniul sportswear, hardware, accesorii conexe sportului-wholesale;
    Permis de conducere, categoria B, disponibilitate la călătorii 80% din timp, 4 zilesăptămnă;
    Bune abilitati de comunicare, vanzare, negociere și prezentare a serviciilor companiei;
    Experiență in prospectare și incheierea contractelor de vanzare reprezintă un plus;
    Orientare către client și o atitudine pozitivă;
    Spirit de observație bine dezvoltat;
    Limba engleză - nivel mediu.

    Responsabilitati

    Reprezentantul de Vanzări Zonal de Echipamente Sportive gestionează portofoliul de clienti existet prin vizite la magazinele acestora și prin marketing online;
    Identifică potențialul zonei și consiliază clienții referitor la gamele de produse și colecțiile specifice zonei;
    Intocmește oferte și semnează contracte comerciale, conform cu procedurile stabilite cu Country Managerul;
    Asigură suport tehnic clienților pentru folosirea instrumentelor și tehnologiilor de achiziționare a produselor;
    Intocmește rapoarte specifice de cate ori i se solicită de către superiorii ierarhici și respectă termenele de livrare ale acestora;
    Răspunde direct de tranzacții, administrand corect stocurile, promoțiile și reducerile conform politicilor firmei;
    Participă activ la stabilirea strategiilor pentru creșterea performanțelor in vanzări.

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv;
    Bonus de performantă;
    Mașină de serviciu;
    Laptop și smartphone;
    Deconturi financiare.

    Așteptăm cu interes CV-ul tău. Pentru mai multe detalii nu ezita să mă contactezi la nr. de tel. 0728.303.784.