Contabil 3000 - 3500 lei net

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil 3000 - 3500 lei net active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.03.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Minim 3 ani experienta in contabilitate;
    Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil financiarcontabil (reprezinta un avantaj specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune);
    Cunoasterea limbii engleza la un nivel mediu-avansat;
    Experienta de lucru cu un soft de contabilitate ( exemplu: Ciel, Navision, Oracle, WinMentor, Saga, SAP etc.);
    Persoana comunicativa, implicata, pasionata de aceasta activitate si orientata catre dezvoltare profesionala.

    Responsabilitati

    Intocmirea declaratiilor privind obligatiile de plata catre buget: TVA, Obligatii de plata la Bugetul statului, taxe si impozite, impozit pe profitvenit etc;
    Intocmirea directa a ordinelor de plata si verificarea corectitudinii de intocmire a acestora si instiintarea clientilor cu privire la data cand le vor fi predate ordinele de plata;
    Intocmirea rapoartelor contabile periodice;
    Intocmirea si depunerea Bilanturilor Contabile semestriale si anuale;
    Realizarea notelor de vanzareachizitii contabile;
    Inchiderea de TVA;
    Contabilitatea incasarilor si platilor;
    Descarcarea de gestiune;
    Calcularea amortizarii si a impozitului pe profit;
    Cunoasterea regulilor de TVA.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (141)