Instructor Programare in mediul online (copii și adolescenți)

Angajator: LOGISCOOL ROMÂNIA
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Inginerie
  • IT Software
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.06.2020

    Logiscool - Școala Internațională de Programare și Robotică pentru Copii și Adolescenți a început în 2014 în Budapesta, Ungaria. Astăzi predăm în 90+ locații în 14 țări, iar numărul cursanților noștri crește exponențial.

    Misiunea Logiscool este să îi învețe pe copii și adolescenți programare și discipline digitale adiacente, într-un mod nou, creativ și, mai ales, care să le facă plăcere!

    Cerinte

    Logiscool România caută studenți sau recent absolvenți cărora le-ar plăcea să îi învețe pe copii să programeze in mediul online:
    Vino alături de noi, dacă:
    ✔️ studiezi sau ai studiat informatică, matematică, ai experiență deja sau pur și simplu ești bun la programare
    ✔️ ți-ar plăcea să interacționezi cu cei mici și să îi înveți bazele programării pe puștii de 7-14 ani
    ✔️ ești o fire deschisă, comunicativă, îți place să prezinți și să îi înveți pe ceilalți
    ✔️ ești punctual / punctuală și de încredere

    Responsabilitati

    ✔️ vei putea preda online pe platforma Microsoft Teams noțiuni introductive sau mai avansate de programare (în funcție de nivelul tău de cunoștințe actual)
    ✔️ grupele de elevi sunt între 6 - 10 copii sau adolescenți (pe intervale de vârstă)
    ✔️ fiecare grupă are o lecție de câte 90 minute săptămânal. Există planuri de lecții dezvoltate de departamentul educațional al Logiscool Internațional.

    Alte informatii

    Ce oferim?

    ✔️ Program part time flexibil - poti alege orele de predare in functie de programul tau de la facultate sau alt job - între 3 și 15h/săptămână, în 1-3 zile pe săptămână.
    ✔️ Training si acces la o metodologie unica de predare, curriculum propriu lucrat de o echipa de specialisti, resurse si ghiduri explicative
    ✔️ Oportunitatea de a lucra intr-un mediu educational altfel, inspirational, in care poti contribui la formarea unor generatii noi de IT-isti
    ✔️ Companie cool și echipa tanara