Asistent comercial online

Angajator: kika Mobilier
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internet - eCommerce
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 16.10.2019

    Înfiinţarea, în Austria, a companiei kika, în anul 1973, ca firmă de familie s-a bazat pe un concept total nou la acea vreme, ce a condus către un succes internaţional. Astăzi kika se evidenţiază ca furnizor complet în domeniul amenajărilor interioare moderne şi, în perspectivă, kika doreşte să se dezvolte constant pe piaţa de mobilă şi decoraţiuni, păstrând aceleaşi valori tradiţionale de implicare, iniţiativă, fidelitate şi, în mod special, de încredere. In prezent lanţul de magazine kika cuprinde în total 32 de magazine în Austria, precum şi alte 23 de magazine în spaţiul Europei Centrale şi de Est.

    În România, kika are 2 magazine. Primul magazin a fost deschis în 2008, în zona Militari (parcul „West Park Retail”), iar al doilea magazin a fost deschis la finalul anului 2017, pe bulevardul Theodor Pallady. În februarie 2017, kika a lansat magazinul online, prin care clienții din întreaga țară pot accesa simplu și confortabil produse disponibile în stoc din sortimentul magazinelor.

    Cerinte

    Experienta in domeniul platformelor de comert online
    Cunostinte foarte bune in domeniul pachetului MS-Office; in special cunostinte avansate XLS
    Cunostinte de lucru in sisteme ERP integrate
    Capacitatea de a prioritiza si de a lucra in paralel la mai multe proiecte
    Stil de lucru organizat si precis;
    Atentie la detalii
    Cunostinte foarte bune de limba engleza, cunostinte de limba germana reprezinta un avantaj;
    Mod de gandire si de actionare interdepartamental, orientat catre client
    Atitudine de fairplay
    Dorinta permanenta de dezvoltare personala si profesionala
    Personalitate deschisa, adaptabilitate mare şi bună relaționare profesionala

    Responsabilitati

    Administreaza baza de date articole, fiind direct responsabil pentru corectitudinea datelor si descrierilor aferente articolelor
    Administreaza catalogul online de produse pe site-ul societatii (activarea si dezactivarea de produse de pe site , se asigura de corectitudinea pozelor aferente produselor)
    Asigura plasarea de continut si prezentarea generala a tuturor articolelor listate pe site
    Administreaza campaniile de promovare online
    Asigura legatura interdepartamentala intre departamentul de online si cele de achizitii si marketing
    Intocmeste si prelucreaza rapoartele si analizele necesare;
    Asigura existenta si valabilitatea documentelor de lucru scrise necesare activitatii sale;
    Isi desfășoara activitatea conform termenelor si conditiilor stabilite;

    Alte informatii

    Oferta:
    Oportunitatea de a te alătura unei companii multinaţionale in expansiune;
    Pachet salarial atractiv;
    Tichete de masa;
    Abonament medical clinica privata;
    Transport asigurat de la statia de metrou Pacii la kika si retur