Inginer de proces

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer de proces active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.10.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii tehnice superioare;
    - Experienta intr-o companie de productie ca Inginer Proces;
    - Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie;
    - Limba engleza la nivel mediuavansat.

    Responsabilitati

    - se ocupa cu analiza procesului; managementul procesului; identificarea caracteristicilor specifice ale procesului şi a metodelor adecvate de control; imbunătăţirea performanţelor procesului;
    - organizează şi ia măsuri pentru respectarea procesului tehnologic şi asigură realizarea acestuia n concordanţă cu normele şi condiţiile de calitate stabilite, cu normele de securitate şi sănătate n muncă;
    - asigură activitatea de pregătire şi urmărire a procesului;
    - propune Directorului măsuri organizatorice menite să se obţină rentabilitate maximă n activităţile productive ale societăţii;
    - organizează procesul de producţie n aşa fel nct să se obţină produse de bună calitate;
    - identifică problemele reale sau potenţiale privind calitatea n domeniul coordonat;
    - stabileşte soluţii pentru rezolvarea lor şi urmăreşte aplicarea acestora;
    - stabileşte obiective proprii activităţilor pe care le coordonează, pentru a contribui la realizarea politicii privind calitatea la nivelul societăţii;
    - analizează periodic modul in care politica conducerii societatii privind calitatea este respectata, şi ia măsuri de mbunătăţire.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara, Job national

    Vezi job-uri similare (97)