Junior Business Analyst - Retail

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile Junior Business Analyst - Retail active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2019

    Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac.

    Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem determinați să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

    Peste 4000 de persoane lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

    Poti regasi multe detalii despre noi si despre rolurile deschise in prezent, accesand site-ul nostru de cariere.

    Cerinte

    Cerinte

    -Absolvent studii superioare;
    -Microsoft Excel nivel mediu;
    -Cunoasterea Qlik - reprezinta avantaj;
    -Limba engleza nivel mediu;
    -Abilitati analitice, planificare si organizare;
    -Abilitatea de a lucra intr-o structuraechipa cross functionala;
    -Abilitati de comunicare si interactionare la toate nivelele ierarhice.

    Responsabilitati

    -Analiza si evaluare datelorindicatorilor aferenti proceselor de interes;
    -Definirea si realizarea de analize specifice cu scopul de a face recomandari privind imbunatatirea activitatii pe segmentele de business de interes;
    -Analiza sistemelor specifice zonei de interes, descrierea de procese si fluxuri de lucru cu scop de optimizare;
    -Elaborarea de rapoarte, analize lunare si efectuarea de recomandari de imbunatatire a proceselor inclusiv la nivelul echipei, impreuna cu Business Analistul Senior;
    -Dezvolta specificatii ale cerintelor de business fiind un punct de legatura intre clientii interni si externi;
    -Participa activ la implementarea proiectelor astfel incat toate detaliile acestora sa fie indeplinite;
    -Contribuie cu idei la realizarea proiectelor;
    -Comunica si colaboreaza proactiv cu clientii interni si externi, interactionand cu toate nivelele ierarhice in vederea rezolvarii problemelor.

    Alte informatii

    Beneficii

    La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

    Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata:
    Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonusuri in functie de performanta;
    Abonament medical;
    Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
    Discount de angajat;
    Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
    Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.