Responsabil planificare productie

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.12.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -experienta pe un post similar (planificare productie);
    -experienta in MRP (planificarea resurselor de fabricatie);
    -bune cunostinte de MS Office si SAP;
    -abilități organizaționale si de rezolvare a problemelor;
    -bune abilitati de comunicare;
    -studii superioare;
    -limba engleza - nivel avansat (limba germana este un plus).

    Responsabilitati

    -coordoneaza fluxulul de producție pentru unul sau mai multe produse;
    -planifica și prioritizeaza operațiunile, asigura maximizarea performanței și ntrzierea minimă;
    -determina forța de muncă, a echipamentelor și a materiilor prime necesare pentru acoperirea cererii de producție;
    -monitorizeaza procesul pentru a se asigura ca este finalizat la timp;
    -abordeaza problemele atunci cnd apar, astfel incat intreruperea sa fie minima;
    -obține informațiile de ieșire numărul de produse finite, procentul defectelor;
    -pregateste si transmite rapoartele de stare și performanță;
    -colaboreaza cu departamentul de calitate si depozit.

    BENEFICII:

    -salariu atractiv; (2500-2700 NET)
    -bonuri de masa;
    -al-13-lea salariu;
    -asigurare medicala privata.

    Program de lucru: L-V 08:00- 16:30

    Daca vrei sa ne cunoastem si sa-ti comunic mai multe informatii, suna-ma la tel. 0728.303.784 (Oana). Astept CV-ul tau actualizat.