HROffice Support

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ascent Group active.

Vezi toate job-urile HROffice Support active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Ascent Group
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alt oras
  • Arad
  • Actualizat la: 06.10.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Pasiunea pentru HR reprezintă principalul criteriu de selecție.

    Candidatul ideal
    Dacă te consideri a fi o persoană motivată, proactivă, cooperantă și cu o atitudine pozitivă, echipa din Arad este nerabdătoare să te primească.
    De asemenea, ne dorim să:
    - ai studii superioare absolvite;
    - deții excelente abilități de comunicare si atenție la detalii
    - fii flexibil și să ai capacitatea de a gestiona mai multe proiecte n paralel
    - fii orientat către client și către rezultate
    - ai cunoștințe bune de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel)
    - ai cunoștințe de limba engleză si limbă italiană, nivel avansat
    - ai cunoştinte generale de legislaţia muncii constituie un avantaj
    - ai experienţă n domeniul salarizării şi administrării de personal constituie un avantaj

    Responsabilitati

    Office Suport
    - preluarea apelurilor telefonice, preluarea și distribuirea corespondenței și a coletelor
    - ntocmirea necesarului de materiale de birou și efectuarea comenzilor
    - ntocmirea facturilor către clienți
    - asigurarea comunicării cu clienții si colegii din birourile Ascent Group
    - pregătirea materialelor de training pentru programele de formare
    HR Support
    - oferirea de consultanță pe probleme de Resurse Umane
    - gestionarea dosarelor de personal și a documentelor aferente administrării de personal: contracte de munca, acte adiționale, adeverințe, decizii de ncetare a contractelor de muncă, etc.
    - operarea modificărilor de personal in programul Revisal
    - efectuarea programărilor pentru serviciul de medicina muncii și protecția muncii
    - calcularea statelor de plată lunare, n baza informațiilor trimise de către client
    - ntocmirea şi transmiterea declaraţiei de salarii
    - ntocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concedii şi indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate
    - menținerea relației cu instituțiile statului (ITM, AJOFM, Casa de Sanatate, Casa de Pensii)
    - formularea si postarea anunțurilor de angajare și identificarea candidaților
    - susținerea interviurilor de selecție, realizarea fișei de evaluare a candidaților selectați

    Alte informatii

    Ce oferim?
    Oportunitatea de a te alătura unei companii care crește anual și provocarea de a te dezvolta profesional și de a fi ntr-o permanentă competiție cu tine nsuți.
    - Contract pe perioadă nedeterminată
    - Ofertă salarială avantajoasă + bonusuri n funcție de rezultate
    - Tichete de masă

    Dacă ţi doreşti o colaborare pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci te fac să continui si să zambești, te invităm să ne cunoaștem.

    Aplica fara CV
    Arad,