Manager Resurse Umane

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TRITON active.

Vezi toate job-urile Manager Resurse Umane active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: TRITON
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 03.12.2019

    Triton este furnizor complet de scule electrice, utilaje, accesorii si consumabile pentru o gama larga de aplicatii din domeniul constructiilor, industrieri, instalatiilor, productiei, amenajarilor interioare, agriculturii, amenajarii si intretinerii spatiilor verzi, profuctiei tamplariei din PVC si aluminiu.

    Cerinte

    Pentru a face parte din echipa TRITON este important să:
    - ți dorești permanent să te dezvolți, att profesional ct și personal;
    - vrei să lucrezi ntr-o companie orientată către performanță;
    - fii creativ și ambițios;
    - fii TU.

    Ești de-al nostru dacă:
    - ai experiență de minimum 5 ani pe postul de Manager Resurse Umane;
    - ai studii superioare (specializarea economie, drept, psihologie sau alte specializari conexe);
    - știi care este diferența ntre un manager și un lider, dintre un grup si o echipa.

    Responsabilitati

    Obiectivele postului sunt:
    ▪ Organizarea activităților persoanelor din cadrul departamentului resurse umane, distribuirea
    responsabilităților ntre acestea și urmărirea ntocmirii corectă și la timp a sarcinilor de către cei desemnați;
    ▪ Medierea, concilierea și cercetarea situațiilor conflictuale și de disciplina muncii apărute n relațiile interpersonale și de muncă;
    ▪ Dezvoltarea mijloacelor adecvate de motivare a personalului din subordine și de la nivelul ntregii companii, după discutarea nevoilor cu fiecare manager de departamentpunct de lucru;
    ▪ Asigurarea unui climat de comunicare și ncurajare a inițiativei care să contribuie la atingerea obiectivelor stabilite;
    ▪ Participarea la negocierea contractului colectiv de muncă, a regulamentului intern și la redactarea acestora conform legislației n vigoare;
    ▪ Redactarea și actualizarea procedurilor și formularelor ce țin de activitatea departamentului Resurse Umane;
    ▪ Stabilirea strategiei privind procesul de recrutare;
    ▪ Coordonarea procesului de recrutare și selecție, ct și a proceselor de integrare n organizație a noilor salariați;
    ▪ Gestionarea procesului de salarizare și a tuturor proceselor adiacente ce țin de calculul salarial;
    ▪ Gestionarea proceselor de evaluare a salariaților;
    ▪ Dezvoltarea programelor anuale de formare profesională pentru salariații companiei, n colaborare cu managerii de departamentepuncte de lucru;

    Alte informatii

    La TRITON te așteaptă:
    - o echipa energică, orientată către rezultat;
    - noi provocări n fiecare zi, ținnd n felul acesta monotonia la distanță;
    - un mediu de lucru plăcut;
    - transparență și autenticitate.

    Aplica fara CV
    Constanta,

    Aplica fara CV
    Constanta,