Specialist suport Receptii policlinici

Angajator: Regina Maria
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.09.2019

    Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

    - asumarea raspunderii pentru actiunile lor
    - cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
    - comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
    - sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
    - acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv

    Cerinte

    Rețeaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:
    - Asumarea raspunderii pentru actiunile lor
    - Cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
    - Comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
    - Sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
    - Acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv

    Esti persoana potrivita daca ai:
    Disponibilitate la deplasari frecvente in policlinicile REGINA MARIA din tara;
    Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client;
    Adaptabilitate la diferite tipologii de oameni,

    Responsabilitati

    In cadrul REGINA MARIA rolul de Specialist Operational Suport Policlinici Tara:
    Standardizeaza si eficientizeaza activitatea departamentelor de Receptie, Billing din cadrul policliniclor din tara in concordanta cu strategia si obiectivele strategice ale departamentului Operational;
    Impartaseste bunele practici identificate in locatii;
    Ofera suport operational pe aplicatiile Medis si Procedurile Operationale pentru personalul de receptie din locatii;
    Implementeaza procedurile standard Regina Maria privind fluxurile de Outpatient;
    Asigura controlulul calitatii operatiunilor din Receptii, Billing, prin monitorizarea si adaptarea permanenta a fluxurilor de lucru si a indicatorilor care tin de receptii;
    Gestioneaza si supravegheaza situatiile deficitare aparute la incasare inchidere de tura conform Procedurii de gestionare a incasarilor;
    Monitorizeaza respectarea regulilor interne de tratare a pacientilor in receptii;
    Analizeaza rapoartele privind satisfactia pacientilor din feedback-urile primite online si offline contribuind la dezvoltarea planurilor de actiune pentru imbunatatirea experientei pacientului;
    Viziteaza recurent policlinicile din tara.

    Ce oferim?

    Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
    Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale;
    Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium;
    Zile libere platite in plus fata de cele 21 standard;
    Bonuri de masa de 15 lei fiecare;
    Acces la cursuri traininguri de specialitate;
    Abonament medical la serviciile REGINA MARIA;
    Discounturi la parteneri externi.