Asistent Consultant piese schimb cu lb. germana basic

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.11.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - studii superioare (de preferat tehnice);
    - cunostinte limba engleza scrisvorbit - nivel mediu sau avansat (germana prezinta avantaj);
    - cunostinte operare PC si Microsoft Office;
    - permis de conducere cat. B;
    - experienta in domeniul vanzarilor de piese sau afinitate pentru domeniul agricol prezinta avantaj
    - disponibilitate la program prelungit;
    - abilitatea de a lucra cu oamenii si in echipa.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - preluarea cererilor de piese de schimb de la clienti si departamentul de service ;
    - identificarea pieselor de schimb in programele specializate;
    - consilierea clientiilor privind necesarul de piese ;
    - realizarea ofertelor de pret in format scris si transmiterea lor catre clienti ;
    - lansarea comenzilor ferme de piese si urmarirea livrariilor ;
    - facturarea pieselor de schimb vandute;
    - identificarea clientilor noi şi fidelizarea celor existenti;

    Beneficii:
    - asistenta in insusirea programelor specifice ;
    - scolarizare in cadrul firmei mama din Austria;
    - pachet salarial atractiv ;
    - bonuri de masa;

    Daca vrei sa ne cunoastem si sa-ti comunic mai multe informatii, suna-ma la tel. 0728.303.784 (Oana). Astept CV-ul tau actualizat