Legal Adviser

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Smithfield Romania active.

Vezi toate job-urile Legal Adviser active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Smithfield Romania
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.03.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Studii superioare cu profil juridic;
    Minimum 1 an experiență în cadrul unui departament Juridic (reprezintă un avantaj experiența într-o companie multinațională)
    Cunostințe de limba engleză la nivel avansat;
    Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office);
    Abilități de comunicare, organizare, planificare și sinteză;
    Proactivitate și autonomie profesională;

    Responsabilitati

    Asigură consultanţă juridică şi reprezintă societatea în faţa instituțiilor publice, precum şi în raporturile cu partenerii contractuali și terțe persoane fizice/juridice;
    Revizuiește și/sau întocmeşte contracte comerciale sau alte acte cu caracter juridic și ține evidența centralizată a acestora;
    Inițiază procedurile pentru recuperarea creanțelor societății și urmărește încasarea acestora;
    Oferă suport juridic tuturor departamentelor societății cu privire la chestiunile legale cu implicaţii asupra activitaţii lor curente;
    Participă la dezvoltarea de procese şi proceduri asigurând conformitatea acestora cu legislaţia în vigoare;
    Informează superiorul direct și departamentele societății cu privire la publicarea de noi reglementări legale, care pot avea impact asupra activitaţii lor;
    Acordă suport juridic managementului societății și departamentelor specializate, în cadrul proiectelor specifice inițiate de către societate;
    Organizează și pregătește documente complexe, rapoarte, corespondență cu caracter juridic;
    Ține evidența centralizată a tuturor documentelor cu caracter juridic ale societății și se preocupă de actualizarea permanentă a acesteia;
    Colaborează pe chestiuni cu caracter juridic cu colegii juriști în cadrul grupului de societăți Smithfield in Romania;

    Alte informatii

    ► Alătură-te unei mari echipe internaționale!

    ► Oferim stabilitate și numeroase posibilități de dezvoltare a carierei.

    ► Suntem o companie în continuă creștere și dezvoltare.