Tehnician telecomunicatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Tehnician telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 11.11.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Studii medii in domeniul telecomunicatiilor
    Experienta de minim un an in domeniul telecomunicatiilor/radio
    Abilitati de lucru la inaltime/Alpinism utilitar
    Abilitati de lucru cu curenti slabi
    Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Sa execute lucrari de constructie, montare, instalare/configurare echipamente si/sau alte structuri auxiliare
    Sa cunoasca echipamentele radio (PP, antene, MW, GSM etc) si modul de asamblare a echipamentelor electrice
    Sa organizeze activitatea proprie si a echipei in cazul in care aceasta va fi alocata
    Sa asigure executia lucrarilor in conditiile de timp si calitate stabilite prin proiect
    Sa efectueze vizitele tehnice in vederea stabilirii solutiilor de conectare clienti si locatii beneficiari
    Sa coordoneze lucrari de instalare fibra optica subteran (canalizatie existenta + canalizatie nou executata), respectiv cablu fibra optica aerian

    Alte informatii

    Cunostinte efectuare masuratori Radio/Site Master
    Cunostinte echipamente Huawei/ZTE/Ericsson
    Disponibilitate pentru participare la interventii fibra optica (consemn saptamanal)

    Ce oferim:
    Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
    Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
    Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
    Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
    Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    Brasov, Cluj Napoca, Iasi,