Spare Parts Officer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Spare Parts Officer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.10.2019

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    Cerinte
    - Experienta anterioara similara minimum 1-2 ani
    - Studii superioare tehnice/economice
    - Capacitate de organizare a activitatii profesionale si planificare a timpului
    - Abilitati de comunicare si lucru in echipa
    - Disponibilitate si perseverenta in acumularea de cunostinte noi
    - Cunostinte de limba engleza – minimum nivel mediu
    - Cunostinte operare calculator (Microsoft Office)

    Responsabilitati

    Comanda piese de schimb:
    - Identifica echipamentul
    - Identifica piesa din scheme explodate si/sau alta documentatie
    - Redacteaza si transmite comenzile catre furnizori
    - Verifica OC -ul trimis de furnizor(comada furnizor), printeaza, semneaza si stampileaza OC-ul, scaneaza si il retrimite catre furnizor
    - Introduce comenzile in Win Mentor (cu creerea fiecarui articol, cu coduri vamale, cod intern, greutate si identificare piese)
    - Verifica status primire piese DHL, TNT, UPS si noteza in CRM, in cadrul fiecarei sarcini cu piese de schimb
    - Traduce facturile de piese de schimb

    Documentatie post vanzare:
    - Intocmeste certificate de garantie, procese verbale de punere in functiune, note de conformitate

    Stock piese de schimb magazie:
    - Intocmeste impreuna cu magazia si transmite comenzi catre toti furnizorii pentru stocul de piese de schimb
    - Gestiunea de piese de schimb in stocul central

    Diverse:
    - Creeza tichete in CRM
    - Preia corespondenta electronica, mail-uri care privesc activitatea zilnica
    - Intocmeste oferte pentru licitatii piese de schimb
    - Intocmeste oferte de pret pentru diversi clienti
    - Suport tehnicieni - cauta documentatie tehnica pe site-uri sau o cere de la furnizori
    - Intocmeste situatia cu scadentele facturilor externe de piese si o trimite
    - Tine evidenta facturilor interne

    Alte informatii

    Oferim
    - Laptop + telefon
    - Program de bonusare atractiv
    - Program de instruire

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (23)