Brand Manager

Angajator: Biofarm
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.08.2019
    Scurta descriere a companiei

    Descrierea companiei

    BIOFARM este in TOP 5 jucatori din piata de Consumer Health Care si unul dintre primii producatori de medicamente din Romania.

    98 de ani de BIOFARM este o cifra care vorbeste despre experienta noastra in aceasta piata si suntem tare mandri de acest lucru.

    Avem in portofoliu peste 150 de produse multe dintre ele fiind branduri cu notorietate : Colebil, Triferment, Bixtonim, Cavit, Anghirol, Devaricid, Carmol si altele despre care vei invata cand te vei alatura echipei noastre.

    Dezvoltarea permanenta a portofoliului prin lansarea de produse noi care sa contribuie la imbunatatirea stilului de viata a consumatorilor este un punct cheie in stategia de crestere a companiei.

    Misiunea BIOFARM este de a oferi produse sigure, eficiente si accesibile pentru toate categoriile de consumatori.

    Succesul companiei pe termen lung se datoreaza implicarii, devotamentului si entuziasmului tuturor celor care formeaza nucleul BIOFARM.

    Suntem o echipa performanta si puternica!

    Pentru mai multe detalii referitoare la posturile disponibile puteti sa ne contactati la urmatoarea adresa de e-mail: jobs@biofarm.ro sau la telefon: 021/ 301.06.41.

    Cerinte

    Te pasioneaza marketingul si ai deja o experienta de cel putin 1 an pe o pozitie similara,
    Ai studii superioare de Marketing,
    Ai exeperinta in piata farma sau FMCG,
    Iti plac cifrele, pentru ca este vorba si despre analiza datelor de piata,
    Stapanesti foarte bine limba engleza si pachetul MS Office,
    Te-ai descrie ca fiind o persoana curioasa, dornica sa invete, proactiva si independenta,
    Ai usurinta in comunicarea si relationarea cu alte persoane,
    Ai atitudine pozitiva, cu orientare catre rezultate, clienti si identificare de solutii,
    Ai capacitatea de organizare si gestionare eficienta a timpului,
    Si mai sunt cateva lucruri despre care iti povestim mai multe cand ne intalnim.

    Responsabilitati

    Ce presupune postul de Brand Manager in BIOFARM?

    Coordonarea intregului procesul de creare a unui brand, precum si directiile de dezvoltare,
    Analize periodice de date din piata farmaceutica,
    Cunoasterea competitorilor si a activitatii acestora in materie de marketing, vanzari medical,
    Creearea si implementarea brand planurilor,
    Gestionarea bugetelor pentru brandurile alocate,
    Pregatirea si sustinerea de prezentari în cadrul sedintelor nationale,
    Relationarea cu echipele de Promovare Medicala si de Vanzari.

    Alte informatii

    Ce oferim?
    O super echipa alaturi de care vei lucra si vei impartasi experientele acumulate;
    Un venit motivant conform unei scheme care are la baza performanta;
    Alte beneficii despre care iti vom povesti la prima noastra intalnire.