Product/Brand Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Product/Brand Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.08.2019

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    – Studii superioare finalizate in domeniul marketing/economic;
    – Trainingurile privind dezvoltarea de competentele specifice domeniului marketing reprezinta un plus;
    – Experienta relevanta in domeniu – minim 5-6 ani pe un post similar (specialist marketing, product manager, brand manager etc.);
    – Foarte bune cunostinte privind: product management, strategie de marketing, mix de marketing, analiza de piata, campanii de marketing, canale de promovare, comunicare B2B, B2C si B2B2C, marketing digital, advertising si media, project management, platforme digitale, e-commerce; experienta in market research reprezinta un plus;
    – Nivel avansat de utilizare MS Office (Word, PowerPoint, Excel),
    – Cunostinte avansate de analiza de date;
    – Cunostinte de limba engleza sau francea cel putin la nivel mediu
    – Capacitate buna de analiza, sinteza si decizie;
    – Gandire creativa, orientata catre inovatie, simplificarea manierei de a face lucrurile si cresterea performantei;
    – Orientare catre rezultate; deprinderi de cercetare si investigare; deprinderi de realizare/pregatire de materiale si rapoarte; abilitati foarte bune de planificare si organizare;
    – Empatie, capacitate de comunicare si relationare foarte buna; capacitatea de a sustine puncte de vedere prin argumentare; deprinderea de a lucra in echipa; initiativa, proactivitate; asumarea responsabilitatii.

    Responsabilitati

    – Creeaza strategia si planul de marketing si coordoneaza toate activitatile de marketing referitoare la produsele, solutiile si brand-urile alocate;
    – Realizeaza analize de piata, de trenduri in piata, de oportunitati, precum si analize privind clientii actuali si potentiali, satisfactia clientilor, user experience, analiza concurentei etc.
    – Stabileste si urmareste indicatori de performanta si optimizeaza mixul de marketing astfel incat sa atinga obiectivele de business care au fost stabilite pe produsele alocate;
    – Propune solutii adecvate pentru cresterea notorietatii brand-urilor alocate;
    – Implementeaza solutii pentru cresterea satisfactiei clientilor si crearea unei experiente positive cu brand-ul pe produsele, solutiile, serviciile, canalele alocate;
    – Propune si coordoneaza campanile de marketing pe produsele/solutiile/serviciile/canalele alocate;
    – Implementeaza campanii de marketing 360˚ stabilind KPIs conform cu cerintele business-ului si evalueaza realizarea acestor KPIs;
    – Ofera suport prompt echipei comerciale si adapteaza strategia si initiativele de marketing la conditiile de piata;
    – Gestioneaza bugetul de marketing pe produsele/solutiile alocate si urmareste incadrarea in acesta.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (61)