Director Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bitcoin Romania active.

Vezi toate job-urile Director Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Bitcoin Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2019

    Bitcoin Romania is the first and largest crypto exchange on the Romanian market, with 8 years of experience in the field. The company takes pride in its portfolio, having more than 120,000 satisfied customers in over 50 countries, trading Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Dash and up to 40 altcoins.
    The success story began with the launch of the first Bitcoin ATM in Continental Europe, the fifth in the world. The development of the company continued with the expansion of the ATM network, currently the largest in Romania and that of the trading platform – Pro.bitcoinromania.ro.

    Cerinte

    Descrierea jobului

    Ne dorim in echipa noastra un coleg cu experienta si cunostinte solide in domeniul financiar, care sa contribuie la dezvoltarea departamentului in vederea atingerii obiectivelor companiei.
    Pentru a fi de succes in echipa noastra trebuie sa fii motivat si pasionat de ceea ce faci, dispus in permanenta sa preiei initiativa si sa generezi rezultate rapide si eficiente.

    Calitatile de care ai nevoie pentru a face parte din echipa noastra:

    - studii superioare in domeniul economic
    - limba engleza
    - experienta relevanta in management financiar
    - cunostinte avansate de lucru in Excel
    - cunostinte de audit intern reprezinta un avantaj
    - gandire clara, rationament logic, integritate si corectitudine
    - capacitate de analiza si sinteza
    - energie, proactivitate si initiativa
    - buna capacitate de relationare, organizare , negociare
    - capacitatea de a motiva echipa din subordine

    Responsabilitati

    Principalele tale responsabilitati vor fi :

    - Organizarea si conducerea activitatii departamentului financiar
    - Gestionarea resurselor financiare necesare atingerii obiectivelor firmei
    - Elaborarea si propunerea de masuri de imbunatatire a activitatii economico-financiare a societatii
    - Intocmirea de situatii si rapoarte financiare
    - Implementarea de programe si proceduri care sa eficientizeze procesul de lucru din cadrul departamentului
    - Respectarea legislatiei fiscale la nivel de companie si organizarea activitatii in conformitate cu dispozitiile legale
    - Asumarea raspunderii cu privire la documentele financiare care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societii
    - Audit intern periodic
    - Prelucrarea in Excel a operatiunilor zilnice
    - Plati online
    - Raportarea perioadica catre top management

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv
    - Pizza day with the team
    - Mediu de lucru prietenos si suport continuu din partea echipei
    - Sansa de a face parte dintr-o echipa stabila si de success
    - Oportunitatea de a lucra in crypto, un domeniu fascinant si de viitor

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (71)